رشت – ایرنا – فرماندار شهرستان رشت گفت: افزون بر یک میلیارد تومان برای احداث یادمان های شهدای گمنام و ساماندهی گلزارهای شهدای رشت و سنگر اختصاص داده شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی فتح اللهی روز شنبه در جلسه بررسی مشکلات ایثارگران شهرستان رشت در فرمانداری اظهار داشت: برای بازسازی تصاویر یادمان شهدا نیز حدود ۳۰۰ میلیون تومان در کمیته برنامه ریزی اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه شهدا برای ما عزیز و قابل احترام هستند، اضافه کرد: اما شهدای گمنام مهمان ما هستند و ما میزبان بهترین میهمانان هستیم از اینرو قبور این شهدا باید رسیدگی ویژه شود.

فرماندار شهرستان رشت درباره موضوع نحوه واگذاری زمین به ۲۱ جانباز بالای ۷۵ درصد و ضرورت توجه به این مهم بیان داشت: کارگروهی با محوریت معاون عمرانی فرماندار رشت تشکیل و اقدامات لازم برای سرعت بخشیدن به این موضوع انجام شود.

وی خاطر نشان کرد: درباره رسیدگی به تابلوهای شهدا در سطح شهرستان رشت استفاده از ظرفیت تمام ادارات باید مورد توجه قرار گیرد و کارگروهی با محوریت معاون سیاسی فرماندار رشت برای این کار تشکیل شود.

فرماندار رشت با بیان اینکه در ارایه خدمات درمانی به جانبازان و ایثارگران نیز باید بهترین خدمت ارایه شود، اظهار داشت: شهرستان رشت دارای ۱۱ هزار و ۹۲۵ ایثارگر، ۲ هزار و ۸۸ شهید، هفت هزار و ۵۷۶ جانباز و یک هزار و  ۱۰۱ آزاده است.

جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه در سخنانی بیان داشت: در قانون برنامه پنجم و ششم توسعه همه دستگاه ها به حفظ آثار و یادگارهای دفاع مقدس و شهدا ملزم هستند.

وی اظهار داشت: بنابراین هر یک از دستگاه ها برای بازسازی و حفظ تابلوهای شهدا در سطح شهرستان رشت باید همکاری داشته باشند.

سردار آقازاده دیگر نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: در تسهیل تردد جانبازان در محیط شهری، ادارت و سازمان ها مشکل وجود دارد، این مهم بارها توسط مدیران اجرایی مطرح شد اما تاکنون عملی نشده است.

محمدرضا احمدی سراوانی یکی دیگر از نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازنشسته شدن افراد زیادی در ادارات گفت: اگر قرار است افرادی جایگزین و جذب شوند حتما از خانواده های ایثارگران، جانبازان و شهدا به کار گرفته شود.

وی بر ضرورت اهتمام ویژه به معیشت ایثارگران تاکید کرد.