رشت – ایرنا- مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان گفت: ۱۵۰۰ قطعه زمین تا پایان دولت به ایثارگران این استان تحویل داده می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، عبدالله پاکاری روز شنبه در نشست بررسی مشکلات حوزه ایثارگران شهرستان رشت با بیان اینکه اکنون زمین برای ۲۰۰ نفر از ایثارگران گیلان آماده واگذاری است ، اظهار داشت: قول دادیم تا ۲۲ بهمن به ۵۰۰ نفر برسانیم.

وی تعداد ایثارگران شهرستان رشت را ۱۱ هزار و ۹۲۵ نفر عنوان کرد و افزود:  ۳۴ درصد ایثارگران استان گیلان در این شهرستان هستند.

پاکاری با اشاره به موضوع استخدام و تعیین تکلیف فرزندان شهدا و جانبازان بالای ۷۰ درصد خاطر نشان کرد: قرار بر این است که تا پایان سال آزمون اختصاصی برای این گروه برگزار شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان بیان داشت: اسامی حدود ۴۰۰ فرزند شهید و جانباز بالای ۷۰ درصد استان در مقطع دیپلم به بالا در سامانه بیکاران ثبت نام شده که حدود ۱۷۰ نفر برای شهرستان رشت است.

وی در ادامه با بیان اینکه ۶۲ میلیارد تومان بدهی سال گذشته به دانشگاه آزاد اسلامی در استان گیلان تسویه شده، اضافه کرد: بدهی دانشگاه های علمی کاربردی تا هفته آینده تسویه می شود و حدود سه میلیارد تومان بدهی به دانشگاه های دولتی در اعتبارات ۱۴۰۰ تسویه خواهد شد.

پاکاری با اشاره به پروژه احداث مجتمع فرهنگی، رفاهی و درمانی ایثارگران و جانبازان در پل طالشان رشت اظهار داشت: عملیات اجرایی این پروژه از سال ۸۷ در حال انجام است که هم اکنون افزون بر ۲۰ درصد پیشرفت دارد.

گیلان هشت هزار شهید و ۲۲ هزار جانباز را تقدیم میهن اسلامی کرده و ۲ هزار و ۶۰۰ آزاده سرافراز نیز از افتخارات این استان در دوران دفاع مقدس است.