آستارا – ایرنا – رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا از عرضه ۱۲ تن مرغ منجمد یارانه‌ای در بازار و ۲۵ تن روغن مایع به قنادی‌ها به منظور مقابله با گرانفروشی و کنترل قیمت این کالاها خبر داد.

محسن آهنی روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: هر کیلوگرم مرغ منجمد به قیمت ۱۵۰ هزار ریال در یک فروشگاه و یک قصابی معتبر به فروش می رسد و در هفته آینده ۱۳ تن دیگر عرضه خواهد شد.

وی اظهار کرد: قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار آستارا برای هر کیلوگرم مرغ ۱۹۱ هزار ریال است و متصدیان ۲ واحد صنفی مرغ فروشی در خیابان امام (ره) به دلیل گرانفروشی به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

وی بیان کرد: بنا به درخواست اتحادیه قنادان آستارا توزیع ۲۵ تن روغن مایع به قنادی ها آغاز شده و روغن خوراکی مایع به اندازه کافی در فروشگاه ها و هایپرمارکت ها موجود است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا گفت: از همه ظرفیت ها جهت تامین ارزاق عمومی استفاده می کنیم و با کنترل بازار، همراهی مردم و پرهیز از هیجان کاذب در بازار آرامش و امنیت روانی جامعه را شاهد خواهیم بود.

وی یادآور شد: در سال جاری ۱۰ هزار و ۷۱۲ بار از واحدهای صنفی بازرسی و برای ۲۸۱ واحد صنفی، پرونده تخلف به ارزش یک میلیارد و ۶۱۹ هزار و ۴۶۰ ریال تشکیل شده است و مردم گرانفروشی، درج نشدن قیمت، صادر نشدن فاکتور و کم فروشی را با تلفن ۱۲۴ گزارش کنند.

بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده است.