آستارا – ایرنا – معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار آستارا گفت: ماموران پلیس راه در اجرای محدودیت‌های تردد به شهرهای نارنجی، از ورود ۱۶۰ خودروی غیربومی به این شهرستان ممانعت کردند.

کامبیز لقمانی مقدم روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در هفت روز گذشته علاوه بر ممانعت از ورود ۱۶۰ خودروی غیربومی، هزار و ۴۴۱ خودروی بومی به دلیل بی توجهی به ساعات منع تردد و ۵۳ خودروی غیربومی نیز در جاده‌های منتهی به این شهرستان توسط پلیس‌ راه جریمه شدند.

وی ادامه داد: ورود خودرو با پلاک غیربومی به شهرهای نارنجی ممنوع است و تیم های پلیس راه و راهنمایی و رانندگی در چهار نقطه ورودی آستارا مستقر هستند.

شیوع ویروس کرونا جهان را درگیر خود کرده و بهترین راهکار قطع زنجیره انتقال آن، ماندن در خانه، خودداری از سفر و رعایت پروتکل های بهداشتی است.

معاون فرماندار آستارا ادامه داد: راه روستاهای ونه بین، مشند و حاجی امیر که به علت برف و کولاک مسدود شده بود، امروز با تلاش ۲ تیم راهداری مجهز به ماشین آلات سبک و سنگین بازگشایی شد.

بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده و محور آستارا – اردبیل از ورودی های گیلان و مسیرهای پرتردد شمال ایران است.