آستارا – ایرنا – سرپرست شبکه بهداشت و درمان تالش از انتقال یک زن باردار از روستایی در کوهستان برفی به مرکز درمانی خبر داد و عوامل واحد آتش‌نشانی و خدمات ایمنی این شهرستان، آتش‌سوزی یک خانه مسکونی را مهار کردند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان تالش عصر جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: روز گذشته یک مادر باردار که از نظر جسمی به مراقبت فوری نیاز داشت، از روستای کوهستانی و برفگیر سوباتان با بیش از چهار ساعت تلاش مدافعان سلامت به مرکز درمانی منتقل شد.

بختیار حیدرنیا با قدردانی از تلاشگران عرصه بهداشت و درمان گفت: مدافعان سلامت در کنار مبارزه با ویروس منحوس کرونا، هرجا سلامتی مردم در خطر باشد، تا پای جان آماده جانفشانی هستند.

مهار آتش سوزی منزل مسکونی در تالش

مسئول ایستگاه مرکزی آتش نشانی تالش اظهار کرد: عصر امروز (جمعه) گزارش آتش سوزی یک باب منزل مسکونی در خیابان پاسداران کوچه ماهور دریافت شد و بلافاصله هشت نیروی آتش نشانی با سه دستگاه آتش نشان به محل اعزام شده و آتش را ظرف ۱۰ دقیقه مهار کردند.

نادر گوزلی ادامه داد: خانه مسکـونی استیجاری بوده و ساکنان آن در خانه نبوده اند و صاحبخانه پس از مشاهده حادثه، با آتش نشانی تماس گرفته بود.

وی افزود: حادثه خسارت جانی و مالی نداشته و علت آن در دست بررسی است و همشهریان هنگام حادثه، نشانی دقیق را با حفظ خونسردی و آرامش اطلاع رسانی کنند.

مسئول ایستگاه مرکزی آتش نشانی تالش گفت: ۲۷ آتش نشان با پنج خودرو اطفاء حریق و یک خوروی سنگین آبرسان در ۲ ایستگاه آتش نشانی این شهرستان فعالیت می کنند.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.