رشت _ ایرنا_ معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: عفونت های حاد تنفسی که بیماری کووید ١٩ نیز از ان جمله است در هوای سرد راحت تر منتقل می شود.

دکتر مسعود نوروزی عصر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به بارش برف در مناطق مختلف گیلان اظهار داشت: بسیاری برای بهره مندی از این نعمت الهی و برف بازی به خیابان ها آمده اند که باید توصیه های بهداشتی را به طور جدی رعایت کنند.

وی بیان داشت: به مردم توصیه می شود که در این هوای سرد و برفی تردد نداشته باشند و در صورت ضرورت برای خارج شدن از منزل از خود محافظت کنند،  لباس گرم بپوشند، ماسک بزنند و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند.

معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان خاطر نشان کرد: استفاده از خوراکی های دارای ویتامین و مایعات گرم نیز توصیه می شود.

وی با بیان اینکه ۴۶۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند، اضافه کرد: ۹۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به این ویروس مبتلا شدند.

تاکنون یک میلیون و ۳۵۴ هزار و ۵۲۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد جانباختگان کرونا در کشور نیز به ۵۷ هزار و ۱۵۰ نفر رسیده است.

یک میلیون و  ۱۴۴ هزار و ۵۴۹ نفر از بیماران نیز تاکنون بهبود یافته اند،  ۴۱۶۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ به دلیل شرایط نامناسب بالینی در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.