ایسنا/گیلان فرماندار سیاهکل، با بیان اینکه ارتفاع برف از ۷۰ تا ۹۰ سانت در بخش دیلمان متغیر است، عنوان کرد: محور اصلی سیاهکل – دیلمان باز است و تردد بدون زنجیر چرخ امکان پذیر نمی باشد.

محمود صوفی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به آخرین وضعیت بارش برف در شهرستان سیاهکل، اظهار کرد: در بخش مرکزی کلیه معابر شهری باز است و ارتفاع برف در نقاط مختلف شهر به پنج تا ۱۰ سانت می رسد.

وی با بیان اینکه کلیه راه های روستایی بازگشایی شده است، افزود: ارتفاع برف در روستاهای بخش مرکزی از ۱۵ تا ۳۵ سانت متغیر است.

فرماندار سیاهکل، با اشاره به باز بودن کلیه معابر اصلی بخش دیلمان، تصریح کرد: عملیات تعریض در حال انجام است؛ البته تعدادی از کوچه ها باز بوده و برفروبی کوچه ها تداوم دارد، اما کولاک برف و کاهش دید عملیات برفروبی را با سختی مواجه کرده است.

صوفی، با بیان اینکه ارتفاع برف از ۷۰ تا ۹۰ سانت در بخش دیلمان متغیر است، عنوان کرد: محور اصلی سیاهکل – دیلمان باز است و تردد بدون زنجیر چرخ امکان پذیر نمی باشد. همچنین چهار مرحله برفروبی به طول ۴۲ کیلومتر و حجم ۱۴۰ هزار مترمکعب تا صبح امروز انجام شده است و همچنان ادامه دارد.

وی ارتفاع برف را از ۵۰ سانت در نقاط ابتدایی محور تا ۸۰ سانت در گردنه لاریخانی متغیر دانست و یادآور شد: عملیات نمک پاشی نیز به مقدار ۴۰ تن در کلیه راه های اصلی شهرستان از شب گذشته تاکنون انجام شده است.

فرماندار سیاهکل اضافه کرد: راه روستایی ۲۵ روستای بخش دیلمان بازگشایی شده و عملیات برفروبی تا بازگشایی کلیه راه های روستایی همچنان ادامه دارد. ارتفاع برف نیز در راه های روستایی از ۶۰ تا ۱۵۰ سانت متغیر است.

وی با بیان اینکه امدادگران جمعیت هلال احمر طی دو عملیات امدادی در شب گذشته نسبت به امدادرسانی به خودروهای گرفتار در برف در منطقه آغوزی محور سیاهکل – دیلمان و انتقال چهار مصدوم حادثه برخورد یک دستگاه پراید به گاردریل مسیر سیاهکل – سنگر به بیمارستان اقدام کردند، گفت: امدادگران هم اکنون در پایگاه دیلمان و راهدارخانه خشک آب تا برگشت شرایط به حالت عادی مستقر می باشند.

انتهای پیام