آستارا – ایرنا- رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بندر آستارا گفت: ۲۵ پرونده تخلف اقتصادی اصناف، در دی ماه تشکیل شد و متخلفان برای جریمه، به اداره تعزیرات حکومتی معرفی‌ شدند.

محسن آهنی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در دی ماه، هزار و ۷۵۴ بار از واحدهای صنفی بخصوص نانوایی ها توسط بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا بازدید شده و رقم تخلف احراز شده، ۶۳ میلیون و ۹۶۸ هزار و ۵۲۰ ریال است.

وی بیان کرد: در ماه گذشته به ۲۴ گزارش و شکایت مردمی رسیدگی شد و بیشترین تخلف بازاریان به ترتیب درج نشدن قیمت، گرانفروشی، صادر نشدن صورتحساب، عرضه خارج از شبکه و کم فروشی بوده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا گفت: ۵۲ گشت مستقل و ۱۰ گشت مشترک با ادارات در مدت یاد شده از سطح بازار انجام شد و نانوایان بر ممنوعیت استفاده از افزودنی های غیرمجاز نظیر جوش شیرین توجه کنند.

وی از شهروندان و گردشگران خواست، تخلفات اقتصادی را به تلفن ۱۲۴ اداره صنعت، معدن و تجارت یا به شماره ۰۱۳۴۴۸۱۹۷۶۷ واحد بازرسی اتاق اصناف اطلاع دهند.

شهرستان گردشگرپذیر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و حدود ۶ هزار واحد تجاری که اغلب در بازارچه ساحلی آن متمرکز شده، در غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.