آستارا – ایرنا – ارتفاعات حیران آستارا سفید پوش شده و دستگاه‌های امدادرسان این شهرستان در حال آماده‌باش و خدمات‌رسانی هستند و همراه داشتن زنجیر چرخ برای رانندگان در محورهای کوهستانی الزامی اعلام شده است.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار آستارا روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: طبق گزارش ها ارتفاع برف در حاشیه گردنه حیران تا تونل به ۳۰ تا ۵۰ سانتیمتر می رسد و همه راه های اصلی و فرعی باز است و حدود پنج راه روستایی نظیر چملر و ونه بین در حال بازگشایی است.

کامبیز لقمانی مقدم افزود: شب گذشته تیم های راهداری، گردنه حیران را چند نوبت برفروبی و نمک پاشی کرده اند و مشکل خاصی برای خودروهای عبوری پیش نیامده اما رانندگان برای گذر از این مسیر و سایر محورهای کوهستانی باید زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

حسین خورشیدی رئیس جمعیت هلال احمر آستارا نیز گفت: تیم های امدادی در قالب طرح امنیت زمستانی در پایگاه هلال احمر صیادلر گردنه حیران مستقر هستند و در صورت نیاز آماده خدمات رسانی می باشند.

بر اساس گزارش ایستگاه هواشناسی آستارا هم اینک وضعیت هوا ابری ، دما سه درجه سانتیگراد بالای صفر و میزان بارش در شبانه روز گذشته ۳.۴ میلیمتر است و برای فردا آسمان ابری، مه آلود و بارانی پیش بینی شده است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان، حاشیه دریای خزر و مرز جمهوری آذربایجان قرار دارد و محور آستارا – اردبیل از مسیرهای پر تردد شمال ایران است.