رشت – ایرنا – مدیرعامل هلال احمر گیلان گفت: امدادگران این جمعیت به یک ماهیگیر و بیش از ۲۰ خودروی گرفتار در برف در این استان امدادرسانی کردند.

سیاوش غلامی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امدادگران گیلان شامگاه گذشته به یک ماهیگیر ۵۹ ساله گرفتار در سد سفیدرود رشت در پی برف امدادرسانی کردند.

وی خاطرنشان کرد : شکسته شدن قایق بر اثر وزش باد شدید و عدم توانایی برگشت به ساحل دلیل گرفتار شدن ماهیگیر در سد سفیدرود بود که هم اکنون وضعیت جسمانی ماهیگیر خوب گزارش شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان خاطر نشان کرد: امداد رسانی به بیش از ۲۰ خودروی گرفتار در برف در  چهار حادثه تصادف و واژگونی خودرو با شش مصدوم از دیگر خدمات هلال احمر گیلان در پی بارش برف در این استان است.

امدادگران هلال احمر در ۴۴ پایگاه ، پست امداد و نجات و شعب هلال احمر در پی بارش برف در ارتفاعات و مناطق جلگه ای برای امدادرسانی آماده باش هستند، اضافه کرد: آماده باش و کمک رسانی امدادگران و نجاتگران هلال احمر گیلان تا پایان سامانه بارشی ادامه دارد.

وی با بیان اینکه هم اکنون تمامی مسیرهای گیلان باز است، اظهار داشت: تردد در مسیر اصلی رشت به رودبار با زنجیر چرخ امکان پذیر است و در محورهای املش و سیاهکل به دیلمان و ورکه دره تالش با بیشترین برف با زنجیر چرخ و با کندی در حال انجام است.

پایگاه امداد هوایی  هلال احمر استان با یک فروند بالگرد و با گروه پرواز آماده باش بوده که در صورت شرایط جوی مناسب، آماده پرواز برای پوشش امدادی و ارائه خدمات به مردم در صورت بروز حوادث هستند.

جمعیت هلال احمر گیلان با ۸۰ دستگاه انواع خودروی امدادی شامل آمبولانس کمک دار، ست نجات، خودروهای کمک دار و خودروهای پشتیبانی آماده خدمات رسانی احتمالی به مردم استان است. حدود ۲۵۰ نفر از امدادگران و نجاتگران گیلان به صورت شبانه روز در شعب و پایگاه ها مستقر و آماده ارائه خدمت در سطح جاده ها و محورهای کوهستانی هستند.