رشت-ایرنا-فرماندار آستانه اشرفیه گفت: امسال ۱۸۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال از اعتبارات عمرانی به این شهرستان اختصاص داده شده و بین دستگاه های مختلف اداری توزیع شده است.

حمید رضایی روز شنبه در جلسه شورای اداری آستانه اشرفیه ، اتمام پروژه های عمرانی نیمه تمام  شهرستان مانند پل کابلی ، جاده آستانه اشرفیه به بندرکیاشهر و مخزن ۱۰ هزار مترمکعبی آب آشامیدنی  را از خواسته های مهم مردم این منطقه عنوان و بر لزوم جدیت مسئولان در اجرای چنین طرح هایی تاکید کرد.

وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح پل کابلی آستانه اشرفیه یادآور شد: برای اتمام این پل ۱۴۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که تامین آن از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی انجام و ۱۰۰ میلیارد ریال از این اعتبار برای اتمام این طرح به شهرستان اختصاص داده شده است.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم احداث این پل کابلی تا پایان سالجاری به اتمام برسد افزود: همچنین انتظار می رود با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم بهره گیری از فضاهای اینترنتی ، ادارات و دستگاه هایی که در این زمینه اعتباراتی دریافت کرده اند جدیت لازم را در خصوص ایجاد زیرساخت های دولت الکترونیک داشته باشند.

وی در بخشی از سخنان خود نیز بر اهمیت جلوگیری از هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز در این منطقه تاکید و تصریح کرد: ضروری است تا از کاربری غیر مجاز اراضی کشاورزی نیز با جدیت برخورد قانونی صورت گیرد و بخشداران و شهرداران منطقه اقدامات پیشگیرانه در این خصوص داشته باشند.

رضایی،  اجرای طرح بیمه روستاییان و طرح های درآمد زا در جهت ایجاد اشتغال برای روستاییان را از برنامه های حمایتی دولت عنوان و خاطرنشان کرد : از کلیه ادارات و نهادهای  شهرستان انتظار می رود تا با استفاده از ظرفیت های شرکت توسعه عمران و همچنین سرمایه گذاران بخش خصوصی منطقه زمینه اجرای طرح های اشتغال زا را در این منطقه فراهم کنند.

فرماندار آستانه اشرفیه با اشاره به فرارسیدن فصل سرما و احتمال بارش برف و باران شدید در این شهرستان نیز گفت: کلیه عوامل ستاد مقابله با بحران این شهرستان با آماده سازی تجهیزان و امکانات خود ، بایستی آمادگی لازم را در خصوص مقابله با هرگونه بحران احتمالی داشته باشند ، ضمن آنکه توجه به اقدامات پیشگیرانه به منظور حفظ تاسیسات زیربنایی باید در اولویت برنامه های آنان باشد.

رضایی همچنین با اشاره به آغاز طرح جامع هوشمند اعمال محدودیت ها در جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا که از امروز آغاز می شود گفت: اجرای این طرح در تمام نقاط کشور در جهت انظباط بخشی در رعایت پروتکل های ستاد مقابله با ویروس کرونا ضروری بوده و به عنوان یک قانون باید مورد توجه عموم مردم قرار گیرد.

وی ضمن قدردانی از تلاش ها و زحمات کادر درمان و کلیه مدافعان سلامت  یادآور شد:  با توجه به شیوع ویروس کرونا انتظار می رود کلیه مردم رعایت پروتکل های بهداشتی از قبیل استفاده از ماسک ، فاصله گذاری اجتماعی ، عدم حضور در مراسم و تجمع ها را با جدیت مورد توجه قرار دهند و از سفرهای غیر ضروری جدا خودداری کنند.

وی با تاکید بر اینکه دستورالعمل ها و محدودیت های کنترل ویروس کرونا در این شهرستان با حساسیت ویژه ای در شهرستان اجرا خواهد شد اظهار داشت: با توجه به اینکه شهرستان در وضعیت زرد قرار دارد ، فعالیت مشاغل گروه ۴ مانند برگزاری مراسم ، تجمع ها ، فعالیت های جمعی در زمان اجرای این طرح ممنوع بوده و حفظ ، کنترل و بهبود وضعیت کنونی به رفتار مردم و نحوه رعایت پروتکل های بهداشتی ستاد مقابله با ویروس کرونا توسط عموم مردم بستگی دارد.

رضایی در ادامه ضمن گرامیداشت هفته بسیج ، از کلیه مسئولان خواست تا در جهت ارائه خدمت صادقانه به مردم از هیچ کوششی دریغ نکنند.

شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستا و حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت است.