رشت-ایرنا-رییس اداره شیلات آستانه اشرفیه از صید ۱۳۸ تن و ۴۸۹ کیلوگرم انواع ماهیان استخوانی از آبهای خزر در محدوده بندرکیاشهر خبر داد.

حسن قاسمپور روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا ، با اشاره به اینکه این میزان صید از آغاز فصل صید تا صبح امروز توسط یکهزار نفر از صیادان فعال در ۱۱ شرکت تعاونی پره صیادی منطقه صورت گرفته افزود: این ماهیان استخوانی صید شده شامل ، ۹۱ تن و ۷۵۴ کیلوگرم کفال، ۳۷تن و ۴۲۶ کیلوگرم سفید، ۲ تن و ۶۰۵ کیلوگرم کپور و ۶ تن و ۷۰۴ کیلوگرم سایر ماهیان استخوانی است.

وی با بیان اینکه برای صید این ماهیان ، ۲ هزار و ۲۹۸ نوبت پره کشی توسط صیادان بندر کیاشهر انجام شده ادامه داد: ماهیان صید شده توسط صیادان منطقه در سه مرکز اصلی فروش ماهی شهر بندر کیاشهر، کوی امام بندر کیاشهر و دستک به خریداران عرضه می شود.

به گفته قاسمپور ،  صید ماهیان استخوانی از بیستم مهرماه امسال در ۳۷ کیلومتر از سواحل بندرکیاشهر با رعایت پروتکل های بهداشتی و همچنین رعایت فاصله گذاری اجتماعی آغاز و تا پانزدهم فروردین ماه سال آینده ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به سرمای هوا یادآور شد: شرایط جوی ( سرما) طی روزهای اخیر کاهش صید ماهیان استخوانی در سواحل بندرکیاشهر را به همراه داشته ، ضمن آنکه با توجه به پیش بینی های صورت گرفته در خصوص بارش برف و شدت سرما ، صید ماهیان استخوانی توسط شرکت های تعاونی پره صیادی منطقه تا روز جمعه تعطیل است.

شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان ، با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستا و حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت است.