رشت – ایرنا – مرحله دوم طرح شهید سلیمانی ویژه غربالگری سالمندان بالای ۶۰ سال از امروز "چهارشنبه" در استان گیلان به اجرا درآمد.

معاون فنی معانت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان درباره اجرای این طرح به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به اینکه سالمندان از افراد بسیار آسیب پذیر در ابتلا به ویروس کرونا هستند به مراقبت بیشتری نیاز دارند.

مسعود نوروزی با بیان اینکه مرحله دوم طرح شهید سلیمانی ویژه غربالگری سالمندان حضوری نبوده و تلفنی انجام می شود، اظهار داشت: در این طرح همکاران مراقب سلامت و نیز بهورزان با همکاری نیروی مقاومت بسیج و سپاه قدس گیلان برای غربالگری سالمندان اقدام می کنند.

وی خاطر نشان کرد: در این راستا سالمندان به صورت تلفنی به سئوالات پاسخ می دهند و در صورت مشکل و برخورداری از علائم بیماری کووید ۱۹ ویا مشکوک به ابتلا به این بیماری  راهنمایی های لازم را دریافت می کنند.

معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان بیان داشت: سالمندانی که قادر به پاسخگویی تلفنی نیستند از طریق سفیران سلامت در مناطق مختلف استان گیلان غربالگری و پایش می شوند.

وی با تاکید بر ضرورت همکاری سالمندان در اجرای مرحله دوم طرح شهید سلیمانی اظهار داشت: اجرای این طرح برای سلامتی سالمندان حائز اهمیت است ضمن اینکه می تواند آنان را از بیماری کرونا و مشکلات ناشی از آن مصون نگه دارد.

افزون بر ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در مرحله اول طرح شهید سلیمانی در استان گیلان به لحاظ بیماری کرونا غربالگری شدند.

استان گیلان دارای ۳۰۰ هزار سالمند بالای ۶۰ سال است.