رشت – ایرنا – هفته دهم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول کشور برگزار شد که طی آن تیم ملوان با تساوی خانگی فرصت صدرنشینی را از دست داد، شهرداری آستارا مغلوب حریفش شد و چوکا نیز مقابل حریفش به برتری دست یافت.

در جریان این رقابت ها ، تیم فوتبال ملوان بندرانزلی برابر تیم قدرتمند هوادار تهران به نتیجه مساوی یک بر یک دست یافت، شهرداری بندرآستارا در یک بازی خارج از خانه با نتیجه سه بر یک مغلوب پارس جنوبی جم شد و تیم چوکا تالش نیز در یک دیدار پرگل با نتیجه سه بر ۲ فجرسپاسی را مغلوب کرد که البته شاهد حرکات عجیب تعدادی از بازیکنان این تیم در این بازی بودیم.

تیم فوتبال چوکا تالش که تاکنون نتوانسته در رقابت های لیگ دسته اول نتایج مناسبی را کسب کند، در دیدار برابر فجرسپاسی بازی قابل قبولی را از خود به نمایش گذاشت و سرانجام توانست تیم قدرتمند فجر سپاسی را با نتیجه سه بر ۲ شکست دهد.

البته چوکایی ها با این پیروزی ارزشمند چند پله در جدول رده بندی صعود کردند و از سوی دیگر انتقام تیم ملوان را نیز از فجر سپاسی گرفتند چون هفته گذشته تیم ملوان با نتیجه ۲ بر صفر مغلوب تیم فجر سپاسی شیراز شده بود.

در جریان این مسابقه و در نیمه اول، تیمهای چوکا تالش و فجرسپاسی شیراز  بازی متعادلی را از خود به نمایش گذاشتند و گرچه بازیکنان هر دو تیم موقعیت گلزنی داشتند اما در نهایت این نیمه بدون رد و بدل شدن گلی، با نتیجه مساوی صفر بر صفر پایان یافت.

اما در نیمه دوم این دیدار هر دو تیم یک بازی هجومی را به نمایش گذاشتند و ابتدا تیم فوتبال چوکا تالش میزبان این بازی ، به گل برتری دست یافت و سامان نورمحمدی کاپیتان این تیم موفق شد در دقیقه ۵۶ ، اولین گل تیمش را به ثمر برساند.

پس از  این گل، تیم فوتبال فجر سپاسی شیراز با یک بازی هجومی  موفق شد دو بار دروازه تیم چوکا را باز کند که ابتدا حمید نعمتی در دقیقه ۶۰ بازی را به تساوی کشاند و همین بازیکن نیز در دقیقه ۶۹، دومین گل تیم فجر سپاسی را به ثمر رساند.

اما این پایان کار نبود چون پس از گل دوم فجر سپاسی، بازیکنان چوکا بی محابا به سمت دروازه حریف هجوم بردند و در دقیقه ۷۸ توانستند توسط کنعان طاهرنژاد به گل مساوی دست یابند و پس از این گل، چوکایی ها همچنان به روند هجومی خود ادامه دادند تا اینکه در دقیقه ۸۴ صاحب یک ضربه پنالتی شدند.

پس از اعلام ضربه پنالتی ، تعدادی از بازیکنان چوکا به خصوص دروازبان دوم این تیم که به دلیل آسیب دیدگی متین صفاییان دروازبان اول چوکا  درون دروازه قرار گرفت، حرکات عجیب و نسنجیده ای را از خود به نمایش گذاشتند تا کیوان محمدنژاد بازیکن این تیم نتواند با حاشیه های ایجاد شده تمرکز لازم را داشته و سرانجام ضربه پنالتی را از دست داد.

یکی از بازیکنان چوکا پس از اعلام ضربه پنالتی و هنگامی که بازیکنان فجر به این پنالتی معترض بودند، خود را به بازیکنان معترض فجر رساند و بی دلیل با آنان درگیر شد که این درگیری باعث شد تا داور به این بازیکن خاطی کارت زرد نشان دهد.

از سوی دیگر دروازبان چوکا دروازه خود را رها کرد و با برداشتن یک توپ، سعی داشت تا بازیکن چوکا با این توپ ضربه پنالتی را بزند که این حرکت این بازیکن کم تجربه نیز بسیار عجیب بود که سرانجام تعدادی از کادرفنی و مسئولان تیم چوکا وارد زمین شدند و این دروازبان را با هل دادن به سمت دروازه خود هدایت کردند.

این حواشی ایجاد شده باعث شد که تیم چوکا نتواند از این ضربه پنالتی و همچنین از این موقعیت مناسب سودی ببرد و سرانجام این ضربه را دروازبان فجر سپاسی مهار کرد که به طور حتم حرکات عجیب بازیکنان چوکا در به هدر رفتن این ضربه بی تاثیر نبود اما در دقیقه ۸۹ ، بهزاد یوسف علی پور بازیکن تیم چوکا تالش با یک ضربه زیبا سومین گل تیمش را به ثمر رساند تا این دیدار در نهایت با نتیجه سه بر ۲ به سود چوکا خاتمه یابد.

به هرحال تیم فوتبال چوکا تالش در این دیدار سخت و برابر تیم قدرتمند و باتجربه فجر سپاسی شیراز به پیروزی دست یافت تا با کسب هر سه امتیاز این دیدار، دو پله در جدول رده بندی صعود کند.

اما تیم فوتبال ملوان بندرانزلی دیگر نماینده گیلان در لیگ دسته اول، در حساس ترین بازی هفته دهم این مسابقات در دیداری خانگی و در ورزشگاه تختی بندرانزلی مقابل تیم مدعی هوادار تهران قرار گرفت که سرانجام این بازی با نتیجه مساوی یک بر یک خاتمه یافت.

با توجه به شرایط جدول رده بندی، اگر تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در این بازی خانگی خود موفق به شکست تیم هوادار تهران می شد، هم اینک به جای این  تیم در صد جدول قرار داشت اما با کسب نتیجه مساوی، همچنان در رتبه ششم جدول رده بندی قرار گرفت.

در جریان نیمه اول این دیدار، تیم فوتبال ملوان بندرانزلی به دلیل میزبانی،  برتر از حریف خود ظاهر شد و با مالکیت بیشتر توپ، سعی داشت تا موقعیت های مناسبی را ایجاد کند اما در نهایت این نیمه با نتیجه مساوی بدون گل خاتمه یافت.

در نیمه دوم نیز تیم فوتبال ملوان بندرانزلی بازی را هجومی تر آغاز کرد و سرانجام نیز به گل برتری دست یافت و محمد مهری بازیکن این تیم توانست در دقیقه ۵۵ ، اولین گل این بازی و تنها گل تیم فوتبال ملوان بندرانزلی را به ثمر برساند.

پس از این گل، تیم فوتبال هوادار تهران بر شدت حملات خود افزود و سرانجام نیز این تیم به گل دست یافت و در دقیقه ۸۰ این دیدار، سجاد دانایی بازیکن تیم فوتبال هوادار تهران موفق شد گل مساوی این بازی را به ثمر برساند تا این دیدار در نهایت با نتیجه مساوی یک بر یک خاتمه یابد.

به هرحال تیم فوتبال ملوان بندرانزلی بهترین فرصت برای صدرنشینی را از دست داد چون با پیروزی در این بازی سخت و حساس ، نه تنها صدرنشین می شد بلکه بالاتر از تیم هوادار در جدول رده بندی قرار می گرفت اما تیم مدعی هوادار با کسب یک امتیاز این بازی ، در صدر جدول لیگ دسته اول قرار گرفت.

تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا دیگر نماینده استان گیلان در رقابت های لیگ دسته اول در هفته دهم این رقابت ها نیز در یک بازی سخت خارج از خانه در جم بوشهر رو در روی تیم پارس جنوبی جم قرار گرفت که در نهایت با نتیجه سه بریک مغلوب حریفش شد.

تیم شهرداری بندرآستارا که تاکنون نتایج خوبی را در رقابت های لیگ دسته اول کسب کرده، در این دیدار نتوانست همانند بازیهای گذشته قدرتمند ظاهر شود و شکست سنگینی را متحمل شد تا این تیم نیز با این شکست، از تیمهای صدر جدولی فاصله گیرد.

البته این در حالی است که به دلیل فشردگی تیمها در جدول رده بندی، تیم شهرداری بندرآستارا با این شکست نیز هم اینک فقط سه امتیاز با صدر جدول فاصله دارد و این تیم می تواند با پیروزی در بازی آینده خود ، دوباره به جمع مدعیان بپیوندد.

به هرحال نمایندگان فوتبال گیلان در هفته دهم رقابت های لیگ دسته اول کشور، یک پیروزی ، یک تساوی و یک شکست را کسب کردند که تیم فوتبال چوکا تالش با پیروزی برابر تیم خوب فجرسپاسی، بهترین نماینده گیلان در این هفته بود.  

تا پایان هفته دهم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور جام آزادگان با حضور ۱۸ تیم، ملوان بندرانزلی با کسب ۱۶ امتیاز در مکان ششم، شهرداری بندرآستارا با کسب ۱۵ امتیاز در مکان هشتم و تیم چوکا تالش با کسب ۹ امتیاز در مکان پانزدهم جدول رده بندی قرار دارند.