ایسنا/گیلان معاون سیاسی امنیتی استانداری گیلان گفت: انتظاری که از ما مسئولین وجود دارد، ایفای نقش همگرایی و هم‌صدایی در بخش‌های مختلف به عنوان نهاد نظارتی و حمایتی است.

محمود قاسم‌نژاد عصر امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران و آیین تکریم و معارفه معاونین عمرانی و سیاسی فرمانداری شهرستان رشت، اظهار کرد: مسئولیت‌ها و سمت‌هایی که به ما از طرف دولت واگذار می‌شود، برای انجام وظیفه و خدمت مطلوب به مردم است.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری گیلان افزود: باید از این فرصت اندکی که برای همه ما بوجود می‌آید و خیلی سریع به پایان می‌رسد تا زمانی که فرصت داریم استفاده کنیم و تاثیر خوبی بر حوزه مسئولیتی داشته باشیم.

وی گفت: انتظاری که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، مقام معظم رهبری و دولت از ما مسئولین دارند، ایفای نقش همگرایی و هم‌صدایی در بخش‌های مختلف به عنوان نهاد نظارتی و حمایتی است.

قاسم‌نژاد بیان کرد: باید از ظرفیت همه بخش‌ها برای ارائه خدمات مطلوب به جامعه بهره گیریم، در اطراف کشور ما دولت‌هایی هستند که به سمت غرب گرایش بیشتری دارند و از گسترش یافتن آرمان‌های انقلاب و جمهوری اسلامی نگران هستند.

معاون سیاسی استانداری گیلان ادامه داد: ما باید مترصد این باشیم که آرمان‌های والای نظام مقدس جمهوری اسلامی را در سراسر دنیا منتشر کنیم لذا بایستی در کنار هم و با هم باشیم تا نشان دهیم که می‌توانیم در دنیا الگو شویم در این راستا سیاست باید در همه ارکان نظام وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه ایجاد امید و جلوگیری از یاس و ناامیدی از دیگر وظایف ما مسئولین است، تصریح کرد: علی رغم تمام فشارهایی که طی این ۴۱ سال گذشته بر نظام جمهوری اسلامی وارد و با اعمال تحریم‌ها هر سال سخت‌تر شد، با اینکه جنگ اقتصادی بر علیه کشور ما با تحریم اشخاص، صنایع، مجتمع‌های تولیدی بزرگ، نفت، پتروشیمی، آهن، ارز و… تحمیل گردید اما نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان یک نظام مقتدر در عرصه بین‌المللی شناخته شد، شرایط میطلبد که همه در کنار هم باشیم و در سایه وحدت بتوانیم از این پیچ‌های سختی گذر کنیم.

قاسم‌نژاد بیان کرد: حوزه سیاسی، اجتماعی و امنیتی نقش بیشتری در ایجاد همدلی، مشارکت، هم‌افزایی و تزریق روحیه امید و نشاط در جامعه دارد بنابراین انتظار داریم مسئولین این حوزه‌ها در راستای تقویت ویژگی‌های مذکور تلاش کنند.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه در ماه‌های آینده یکی از بزرگترین انتخابات‌ها را در پیش داریم، اجرای این انتخابات بر عهده معاونت سیاسی – اجتماعی است که میطلبد برای هم‌افزایی بین مردم، شوراها، دهیاری‌ها، اقشار و گروه‌ها مرجع برنامه لازم را داشته باشند. حضور و مشارکت و همراهی مردم در انتخابات یکی از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی است که باید در سایه تعامل و هماهنگی محقق شود.

معاون سیاسی استانداری گیلان گفت: صیانت و نظارت بر پروژه‌های نیمه تمام یا نیازمندی‌هایی که در سطح شهرستان وجود دارد جزو مطالبات معاون هماهنگی و امور عمرانی فرمانداری می‌باشد که باید شناسایی، دسته بندی، اولویت‌بندی و اعلام شود تا در برنامه‌ریزی‌ها مد نظر قرار گیرد. هماهنگی با سایر دستگاه‌های اجرایی، توسعه امور روستایی و شهری از دیگر رسالت‌های معاونت امور عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری است.

قاسم‌نژاد با اشاره به اینکه در انتصاب‌ها همواره سعی بر استفاده از نیروهای توانمند است، بیان کرد: مسئولین سیاسی باید اهداف دولت در خدمت به مردم جزو گفتمان‌شان با دستگاه‌ها، دهیاران و مردم، همکاری با اصحاب رسانه، تعامل با دستگاه‌های نظامی و امنیتی و اطلاعاتی هم از دیگر مسئولیت معاونین سیاسی اجتماعی فرمانداری محسوب می‌شود.

به گزارش ایسنا؛ «نادر خوارزمی» به عنوان معاون سیاسی امنیتی و همچنین «علی اکبر پورعلی» به عنوان معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری شهرستان منصوب شدند.

انتهای پیام