رشت – ایرنا – تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در هفته اول مسابقات لیگ دسته اول کشور در نوشهر میزبان قشقایی شیراز است.

مدیر روابط عمومی هیات فوتبال استان گیلان روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود : تیم فوتبال ملوان بندرانزلی با رای کمیته انضباطی به دلیل اتفاقات دیدار فصل گذشته این تیم برابر رایکا بابل از میزبانی در دو بازی محروم شده و دیدار این تیم باید در ورزشگاهی خارج از استان گیلان برگزار شود.

علیرضا وهابی افزود: با این وجود باشگاه ملوان بندرانزلی ورزشگاه شهدای شهر نوشهر را به ‌عنوان ورزشگاه خانگی و میزبانی از حریفان خود به سازمان لیگ معرفی کرد که پس از بازدید و تائید نماینده این سازمان، میزبانی ملوان بندرانزلی در نوشهر مورد موافقت سازمان لیگ قرار گرفت.

وی ادامه داد: بر این مبنا با اعلام کمیته مسابقات،  دیدار دو تیم ملوان بندرانزلی و قشقایی شیراز روز یکشنبه دوم آذرماه از ساعت ۱۴:۴۵ به میزبانی تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در ورزشگاه شهدای شهر نوشهر برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: قضاوت این دیدار را مهدی نجار با کمک های محمدرضا مدیر روستا و محسن سلطانی برعهده خواهند داشت که عنایت قوچ کانلو به عنوان داور چهارم در این بازی حضور خواهد یافت و محمد دوستی نیز به عنوان ناظر گروه داوری بازی تیم های ملوان انزلی و قشقایی شیراز انتخاب شد.

مدیر روابط عمومی هیات فوتبال گیلان به بازی سایر نمایندگان گیلان در هفته اول رقابت های فوتبال لیگ دسته اول کشور اشاره و بیان کرد: همچنین تیم فوتبال شهرداری آستارا دیگر نماینده گیلان باید در هفته اول این مسابقات در بوشهر رو در روی تیم شاهین شهرداری قرار گیرد.

وهابی خاطرنشان کرد: تیم فوتبال چوکا تالش دیگر نماینده صعود کرده استان گیلان به لیگ دسته اول نیز در هفته اول باید در خرم آباد به مصاف تیم فوتبال خیبر خرم آباد برود که تیم خیبر امتیاز لیگ دسته اولی اروند خرمشهر که فصل گذشته در اختیار داماش قرار داشته را،  خریداری کرده است.

در رقابت های فوتبال قهرمانی لیگ دسته اول باشگاه های کشور جام آزادگان ۱۸ تیم حضور دارند که باید در یک گروه به صورت دوره ای و رفت و برگشت با هم به رقابت بپردازند که در نهایت تیم های اول و دوم به لیگ برتر صعود خواهند کرد.