ایسنا/گیلان فرمانده انتظامی گیلان از رفع تصرف ۱۸هزار متر مربع از اراضی ملی به ارزش ۱۸۰ میلیارد ریال در شهرستان رضوانشهر خبر داد.

سردار عزیزاله ملکی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: در پی دریافت گزارش تصرف اراضی ملی توسط افرادی در یکی از مناطق ییلاقی شهرستان رضوانشهر، بررسی موضوع در دستورکار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی با هماهنگی قضایی به همراه کارشناس اداره منابع طبیعی برای پیگیری موضوع به محل اعلامی اعزام شدند. در بازدید از زمین مورد نظر مشخص شد، دو نفر ۱۸ هزار متر مربع از اراضی ملی را به تصرف خود در آورده و به صورت غیرقانونی آن را به وسیله سیم‌خاردار و پرچین محصور کرده‌اند.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه در این رابطه پرونده قضائی تشکیل شد، ادامه داد: با حکم قضائی و به استناد تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع، کلیه آثار تجاوز جمع‌آوری و رفع تصرف انجام شد.

سردار ملکی با اشاره به اینکه متهمان ۴۰ و ۴۵ ساله این پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند، خاطرنشان کرد: کارشناسان ارزش زمین‌ تصرف شده را ۱۸۰ میلیارد ریال برآورد کردند.

وی تصریح کرد: زمین‌خواران بدون در نظر گرفتن حق عامه مردم در بهره‌مندی از نعمت‌های خدادادی با هدف رسیدن به سودهای کلان اقدام به تصرف زمین و منابع طبیعی می‌کنند.

انتهای پیام