رشت – ایرنا – جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره اسکرین پاور انگلستان به "مجید پتکی" برای بازی در فیلم کوتاه "دیگری" رسید.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان به ایرنا، فیلم کوتاه “دیگری” دومین ساخته مشترک برادران سامکو است؛ این فیلم پس از موفقیت‌های پیاپی در جشنواره‌های ملی و بین‌المللی این‌ بار توانست جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره اسکرین پاور انگلستان را دریافت کند.
فیلم کوتاه “دیگری” داستان مردی است که دیگری زندگی او را می‌رباید.
مجید پتکی متولد ۲۵ شهریور ۱۳۵۳ محله چماسرا در رشت، فارغ‌التحصیل کارشناسی کامپیوتر از دانشکده فنی شهید رجایی لاهیجان است.
وی کار خود را با تئاتر شروع کرد و به تلویزیون رسید؛ از سال ۷۹ به تلویزیون گیلان دعوت شد و کارش را از سال ۸۰ با تله فیلم ادامه داد تا اینکه با سریال فردای روشن به شبکه دو سیما رسید.
پتکی در آثاری همچون «گذر از مه»، «زندگی از نو»، «کوبار»، «دلدادگان»، «آرماندو»، «پایان رویاها»، «لرد»، «زمانی دیگر»، «قول»، «سکوت رعنا» و «نیسان آبی» و «بازگشت» به عنوان بازیگر حضور داشته است.

مجید پتکی،  سال ۱۳۹۵ نیز برنده جایزه اول بازیگری جشنواره فیلم مانهایم آلمان برای بازی در فیلم «زمانی دیگر» شده بود. او علاوه بر بازیگری فیلم و نمایش در  زمینه  کارگردانی تئاتر نیز فعالیت دارد.

او در هجدهمین جشنواره نمایش های آیینی و سنتی نمایش سیاه بازی  “آمیز فرفره” به نویسندگی داوود فتحعلی بیگی و  امسال نیز” تذکره سپید بانو و غلام سیاه”  به‌نویسندگی پوریا پرتو را در سی و دومین جشنواره استانی تئاتر گیلان به عنوان کارگردان روی صحنه برد.  پتکی با کارگردانی خوب و ارائه بازی های جذاب، نمایش سنتی سیاه بازی را در گیلان زنده کرد.

پتکی همواره در حال فراگرفتن و تجربه کردن است و باور دارد که تئاتر و بازیگری انتهایی ندارد و بازیگر در هر اثر و بر هر صحنه نمایش،  چیزی جدید می آموزد.این بازیگر خوب گیلانی به تئاتر بعنوان شیوه ای برای درمان معضلات اجتماعی و فرهنگسازی ایمان دارد.