ایسنا/گیلان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان از خسارت میلیونی به شبکه های برق استان در پی وزش تندباد خبر داد.

 محمداسماعیل هنرمند در جمع خبرنگاران گفت: در پی وقوع طوفان و وزش تند باد در هفته گذشته در سراسر استان به شبکه برق مناطقی از شهرهای رشت، لنگرود، توتکابن ، کلاچای، رودسر، رحیم آباد، تالش، کرگانرود، اسالم، املش، فومن و سنگر خسارتی بالغ بر ۲۷۰ میلیون تومان وارد شد.

وی افزود: علیرغم خسارت های وارد شده کار شبانه روزی اکیپهای عملیاتی در کوتاهترین زمان ممکن پایداری برق در مناطق یادشده تداوم دارد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان در ادامه با اشاره به سرمای هوا و افزایش مصرف خانگی گاز طبیعی، افزود: افزایش مصرف گاز طبیعی در خانه ها موجب محدودیت تولید برق در نیروگاه ها و افزایش احتمال خاموشی ها در برخی ساعات روز می شود که برای پایدار ماندن جریان گاز و گرمای مشترکان خانگی، این طرح اجرا شد.

وی گفت: با اجرای طرح تعدیل موقت روشنایی معابر استان و خاموش کردن هزار و ۵۰۰ دستگاه روشنایی در خیابان ها، از آذر ماه تاکنون، هزار و ۵۷۵ کیلووات انرژی برق صرفه جویی شد.

 هنرمند خاطرنشان کرد: در این طرح فقط چراغ معابر بلوارها و خیابان های اصلی یک درمیان خاموش می‌شوند و روشنایی معابر کوچه ها و خیابان های فرعی به هیچ وجه خاموش نمی‌شود.

وی افزود: براساس اعلام هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی استان و احتمال وزش باد گرم شدید در گیلان  این شرکت آمادگی کامل مقابله با حوادث احتمالی را دارد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان تاکید کرد: بیش از ۹۰ اکیپ عملیاتی درسطح استان برای رفع ناپایداریهای احتمالی حادث شده، با امکانات لازم و مورد نیاز در حالت آماده باش قرار دارند.

هنرمند با اشاره به اقدامات انجام شده برای کاهش ناپایداریها گفت: با توجه به گستردگی شبکه فشار ضعیف و متوسط در استان از ابتدای سالجاری تاکنون با اجرای دو طرح بزرگ جهادی تاب آوری و جایگزینی شبکه های فرسوده به کابل خودنگهدار با شناسایی و رفع عیب نقاط قابل بهبود و حادثه خیز شبکه، به ترتیب بیش ۲۸۰ مرحله طرح تاب آوری و حدود ۱۰۰۰ کیلومتر شبکه برق فرسوده با کابل خودنگهدار جایگزین شده است تا در زمان بحران شاهد کمترین میزان ناپایداری در شبکه های توزیع برق باشیم.

انتهای پیام