ایسنا/گیلان مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان گفت: عملیات اجرایی پروژه تعویض سیم‌های ۱۴ پایه، خط دو مداره پست لاهیجان دو به طول تقریبی ۳.۵ کیلومتر آغاز شد.

بهمن داراب‌زاده در جمع خبرنگاران با اشاره به نقش مهم و حیاتی پست انتقال لاهیجان دو، در تامین برق مشترکین این منطقه اظهار کرد: پست لاهیجان دو با بار حدود ۳۶ مگاولت آمپر، تامین انرژی برق مشترکین بخش زیادی از مرکز شهرستان لاهیجان و نواحی اطراف آن را برعهده دارد. حدود ۱۴ پایه و سیم‌های خط این پست قدیمی‌تر بوده و در بارش‌های سنگین برف سال‌های ۸۳، ۸۶، ۹۶ و ۹۸ به شدت آسیب دیده‌اند.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان افزود: با پیش‌بینی اینکه در بارش‌های احتمالی برف امسال این خط دچار مشکل شود و منجر به اخلال در امر تغذیه پست و بی برقی بخشی از مشترکان شود، پروژه‌ای تحت عنوان برکناری و سیم کشی هادی‌های ۱۴ پایه از خط دو مداره لاهیجان دو – سیاهگلده، لاهیجان دو – لاکان به طول تقریبی ۳.۵ کیلومتر تعریف شد.

وی گفت: با توجه به اهمیت این خط، عملیات اجرایی این پروژه توسط پیمانکار پروژه آغاز شده است و پیش بینی می‌شود در بهمن ماه امسال این پروژه تمام شود و به بهره‌برداری برسد.

داراب‌زاده تصریح کرد: شرایط بسیار پیچیده‌ای از نظر اجرای پروژه‌ها در استان به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص استان، وجود دارد. شروع فصل بارندگی و تعدد روزهای بارانی، شالیزار بودن منطقه و عدم دسترسی آسان ماشین آلات به پای دکل‌ها از جمله مشکلات اساسی در اجرای این پروژه است.

وی یادآور شد: پارگی سیم فاز وسط خط لاکان مابین دکل دو و سه متصل شده است؛ پارگی سیم فاز بالای خط لاکان مابین دکل چهار و پنج، پارگی سیم فاز بالای سیاهگلده و فاز بالا و پایین لاکان ما بین دکل پنج و شش، همچنین پارگی سیم فاز وسط و پایین خط لاکان مابین دکل شش و هفت و پارگی سیم‌های دو فاز در سه نقطه و بانداژ شدن آن در چند نقطه از جمله مشکلات اساسی این خط بود که منجر به تعریف پروژه برکناری سیم‌های این خط شد.

انتهای پیام