رشت _ایرنا _ فرماندار شهرستان صومعه سرا گفت : باتوجه به جنگ اقتصادی دشمنان ، وظیفه مسئولان حمایت از  کار آفرینان این سربازان اقتصادی کشور است .

سید جلال سید محمدی روز شنبه در جلسه تجلیل از کار آفرینان نمونه این شهرستان با اشاره به در اولویت قرار گرفتن  تکمیل واحدهای تولیدی نیمه تمام با پرداخت وام یاداور شد :سال گذشته زمینه اشتغال یک هزار نفر با پرداخت افزون بر ۴۶میلیارد تومان تسهیلات فراهم آمد .

نماینده شهرستان صومعه در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت :باید در مسائل اقتصادی به فکر پیشگیری باشیم که متاسفانه بدنبال درمان هستیم .

سید کاظم دلخوش با اشاره به اینکه رسوب کالاها در گمرک و بندر  داریم افزود: ناهماهنگی بین دستگاه های اجرایی باید برطرف شود زیرا بد سلیقگی ها  سبب ضربه خوردن  به تولید کننده می شود .
وی با اشاره به اینکه  بحران کرونا بسیاری از کارگاه های تولیدی رابا مشکل مواجه کرده است افزود: باید رفع قوانین مزاحم کسب و کار  و سرمایه گذاران  در مجلس یازدهم تداوم  داشته باشد .
دلخوش افزود: گام نهادن در حوزه کارآفرینی در این شرایط  یک نوع جهاد اقتصادی محسوب می‌شود و از کسانی که در این راستا قدم برداشتند باید حمایت کنیم .
امام جمعه شهرستان صومعه سرا در ادامه گفت : دشمن با هدف قرار دادن  پایه های اقتصادی به دنبال ایجاد  نا امیدی در جامعه است .
حجت الاسلام و المسلمین محمد مهدی راشدی نوری اظهار داشت: رسیدن به تولید ملی از طریق کار و سرمایه ایرانی دست یافتنی است و در این راستا حمایت از مشاغل  باید اولویت دستگاه های متولی امر باشد .
به گزارش ایرنا ،  در این آیین  از ۱۵ کار آفرین برتر شهرستان صومعه سرا در حوزه های مختلف صنعتی کشاورزی ، تولیدی و خدماتی با رعایت پروتکل های بهداشتی تجلیل شد .
صومعه سرا با حدود ۱۳۰هزار نفر جمعیت سه بخش مرکزی، تولمات و گوراب زرمیخ در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.