آستارا – ایرنا – آئین‌های گرامیداشت هفته بسیج در بندر مرزی آستارا با رژه کاروان خودرویی و موتوری نیروهای مسلح و ادای احترام مسئولان و مدیران به مقام آسمانی شهدای دفاع مقدس آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا فرمانده سپاه ناحیه آستارا روز شنبه در حاشیه بازدید از کاروان خودرویی و موتوری گرامیداشت هفته بسیج در این شهرستان گفت: خودروهای هلال احمر، نیروی انتظامی، سپاه، مرزبانی و تاکسی شهری در نخستین روز هفته بسیج، آمادگی خود را در این رژه به نمایش گذاشته و خیابان های امام (ره) و فارابی را با حمل پرچم جمهوری اسلامی ایران طی کردند.

سرهنگ بهزاد قنبری افزود: امسال به منظور قطع زنجیره شیوع کرونا، از اجتماعات و همایش های هفته بسیج کاسته شده و برخی برنامه ها در فضای آزاد و شبکه های اجتماعی اجرا خواهد شد.

وی در آئین گلباران مزار شهدا نیز با تبریک هفته بسیج، ترویج فرهنگ ایثار و پایداری را موجب تثبیت قوام و دوام جامعه در مقابل هجمه های دشمن دانست.

وی یادواره شهدای دانش آموز، ویزیت رایگان بیماران، دیدار با خانواده های شهدا، نشست های روشنگری، مسابقات پرورش اندام، تیراندازی، تجلیل از بسیجیان نمونه و رزمایش شکوه مقاومت و ایثار را از برنامه های هفته بسیج در آستارا اعلام کرد.

فرمانده سپاه ناحیه آستارا گفت: برگزاری با شکوه آئین های هفته بسیج و حضور مسئولان در برنامه ها و انتقال ارزش های اسلامی و ملی به نسل های جوان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی ضروری است.

وی اظهار کرد: بسیج به عنوان فرصت اجتماعی بی نظیر، نقش مهمی در تحقق آرمان ها و ارزش های اسلامی دارد و دانش آموزان و دانشجویان بسیجی با بهره مندی از دانش و توان فردی، در بالندگی کشور نقش آفرینی می کنند.

۳۰ آبان تا ۶ آذرماه هفته بسیج نامگذاری شده و به دلیل شیوع ویروس کرونا که جهان را درگیر خود کرده است، برنامه های مورد نیاز به حضور جمعیت محدود شده و اغلب در فضای باز یا در شبکه های اجتماعی اجرا می شود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و ۱۶۷ شهید والامقام را به نظام اسلامی تقدیم کرده است.