آستارا – ایرنا – سپاه ناحیه آستارا بمناسبت هفته گرامیداشت بسیج، نمایشگاه عکس فعالیت‌های بسیجیان در پیشگیری از کرونا را دایر کرد و به همت پزشکان بسیجی، ویزیت رایگان بیماران در سطح شهر آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا فرمانده سپاه ناحیه آستارا روز شنبه حین افتتاح نمایشگاه عکس در محوطه مسجد صاحب الزمان (عج) این شهرستان گفت: در این نمایشگاه ۵۰ عکس عملکرد بسیج در طول سال به ویژه در ایام پیشگیری از کرونا تا پایان هفته بسیج در معرض دید عموم گذاشته شده است.

سرهنگ بهزاد قنبری افزود: در گوشه ای از این نمایشگاه، صنایع دستی هنرمندان بسیجی به نمایش گذاشته شده و برادران و خواهران فعال حوزه های بسیج به زیور فرهنگ و هنر آراسته اند و خلاقیت های هنری آنها انتقال دهنده فرهنگ ایثار و پایداری است.

وی اظهار کرد: این نمایشگاه در قالب طرح خدمات اجتماعی محله محور بر پا شده است و در قالب یک غرفه با همکاری شبکه بهداشت و درمان تب، فشار و قند خون شهروندان سنجش می شود.

وی ادامه داد: طرح ویزیت رایگان در مسجد صاحب الزمان تا پایان هفته بسیج ادامه خواهد داشت و افراد با تب بالا به مراکز درمانی ارجاع خواهند شد و سه نفر از کارشناسان بهداشت و درمان در این غرفه خدمت می کنند.

فرمانده سپاه آستارا بیان کرد: با هدف آشنایی شهروندان با تفکیک زباله از مبدا و نحوه اطفاء حریق، غرفه ای با همکاری شهرداری آستارا در کنار نمایشگاه عکس دایر شده است.

قنبری اضافه کرد: میز خدمت مسئولان دستگاه های اجرایی نیز در طول هفته بسیج در محوطه باز مسجد برپا خواهد شد تا بخشی از مشکلات مردم برطرف شود و مسائل زمانبر به نهادها و کارشناسان مربوطه ارجاع داده خواهد شد.

۳۰ آبان تا ۶ آذرماه هفته بسیج است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.