رشت – ایرنا – آیین سوگواری سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) با حضور امام جمعه رضوانشهر و جمعی از مردم شهرستان در مسجد حضرت معصومه (س) مجتمع فرهنگی تربیتی آستان مقدس قم واقع در پره سر برگزار شد.

 به گزارش ایرنا، امام جمعه رضوانشهر طی سخنانی در این مراسم ضمن بیان فضائل اهل بیت عصمت و طهارت (ص) گفت: این خاندان همواره از هرگونه ناپاکی دور و مورد احترام همه مسلمانان هستند.

 حجت الاسلام محمد مهدی نژاد با اشاره به فرازهایی از زندگی بانوی بزرگ اسلام و نقش آن حضرت در دفاع از ولایت و امامت افزود: سراسر زندگانی آن حضرت مملو از مکارم اخلاقی و رفتارهای نمونه است و بعد ازدواج با امام علی (ع)در تمام عرصه های حساس زندگی در کنار حضرت ایستاد.

 وی ادامه داد: تاریخ اسلام سراسر درس برای بشریت است و تفکر از تاریخ اسلام و شناخت بیشتر رویدادهای اسلامی ما را به سمت ارزش های والای الهی سوق می دهد و یکی از رویدادهای تلخ تاریخ شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) است که تاریخ را برای همیشه سوگوار کرده است.

 امام جمعه رضوانشهر افزود: جامعه اسلامی امروز باید با تفکر و تعمق در ارزشها و باورهای دینی از تاریخ درس عبرت بگیرد و ولایت مداری را به عنوان یکی از ارزشهای والا در سرلوحه امور قرار دهد.

 همچنین در این آئین که رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان تالش نیز حضور دادشت، مهدی مهربخش بهمبری از مداحان اهل بیت (ع) در رضوانشهر، پیرامون این ایام مداحی کرد.

 شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت و دو بخش، بنام های مرکزی و پره سر در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.