رشت -ایرنا – کونگ فوکاران گیلانی در اولین دوره مسابقات اوسیما(هنرهای فردی) بین سبکی فدراسیون کونگ فو درخشیدند.

رئیس هیات کونگ فو و هنرهای رزمی استان گیلان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در جریان اولین دوره مسابقات اوسیما(هنرهای فردی کونگ فو) بین سبکی فدراسیون که به صورت مجازی برگزار شد، کونگ فوکاران گیلانی با درخشش خود موفق به کسب یک مدال طلا و یک مدال برنز شدند.

مجید مهروانی افزود: در پایان این مسابقات و در بخش ری کیما، آکیتاکه، سای رده سنی بزرگسالان، فردین عاشوری توآکار شایسته گیلانی با درخشش خود موفق به کسب مقام قهرمانی شد و مدال طلا این بخش را به خود اختصاص داد.

وی ادامه داد: همچنین در همین بخش در رده سنی بزرگسالان، محسن خدابنده دیگر ورزشکار و گیلماکار شایسته استان گیلان موفق شد مقام سوم را کسب کند تا مدال برنز این بخش نیز به استان گیلان تعلق گیرد.

وی بیان کرد: در اولین دوره رقابت های اوسیما (هنرهای فردی کونگ فو)  بین سبکی فدراسیون، زبده ترین کونگ فوکاران سراسر کشور در سبک های مختلف و در رده های سنی جوانان و بزرگسالان به صورت مجازی با هم به رقابت پرداختند که فیلم های این کونگ فوکاران توسط داوران در تهران مورد قضاوت قرار گرفت و در نهایت نیز نفرات برتر این رقابت ها اعلام شد.

رئیس هیات کونگ فو و هنرهای رزمی گیلان خاطرنشان کرد: کونگ فو از دیرباز جایگاه ویژه ای در گیلان داشته به خصوص در رشته توآ این استان از کونگ فو کاران شایسته ای برخوردار بوده و هم اینک نیز علاوه بر حضور مربیان و داوران ارزنده این استان در سطح کشور،  کونگ فو کاران گیلانی در چند سال اخیر توانسته اند در مسابقات مختلف در هر دو بخش بانوان و آقایان بدرخشند و مقام ها و مدال های ارزنده ای را کسب کنند.