ایسنا/گیلان امام جمعه رشت، امیدواری به بازگشت آمریکا به برجام را به معنی بی توجهی به منویات و توصیه های رهبر انقلاب دانست و تصریح کرد: متاسفانه برخی از داخلی‌ها از برگشت به برجام صحبت می‌کنند که این سخن غیر عقلانی و غیر قابل پذیرش است، زیرا بازگشت به برجام بدون برداشتن تحریم فقط به ضرر ماست.

آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های نماز جمعه شهر رشت که در مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به سخنان سودمند مقام معظم رهبری به مناسبت سالروز قیام مردم قم، اظهار کرد: ملت های دنیا جز شرارت و خیانت و جنایت از آمریکا چیزی ندیدند.

وی با بیان اینکه جریان انتقال قدرت در آمریکا نشان دهنده افول این قدرت پوشالی است، افزود: رفتن و آمدن های روسای جمهور آمریکا نه مایه خرسندی است و نه مایه نگرانی، زیرا آمریکا یک قدرت پوشالی است و همه ملت ها به این باور رسیده اند.

نماینده ولی فقیه در گیلان، ابراز خرسندی برخی از مسئولان داخلی از روی کار آمدن بایدن را نشان دهنده ترس یا دلدادگی به آمریکا دانست و تصریح کرد: همانگونه رهبر معظم انقلاب فرمودند، ما برای بازگشت آمریکا به برجام اصرار و عجله ای نداریم، زیرا برجام آورده ای برای ما نداشته است.

امام جمعه رشت، با بیان اینکه افراد دخیل در جریان برجام باید در پیشگاه ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی پاسخگو باشند، خاطرنشان کرد: ایران به تمام تعهدات خود در برجام عمل کرد، اما دشمنان در مقابل فقط تحریم های ظالمانه را افزایش دادند و فشار اقتصادی را بر مردم ایران افزودند.

وی امیدواری به بازگشت آمریکا به برجام را به معنی بی توجهی به منویات و توصیه های رهبر انقلاب دانست و تصریح کرد: متاسفانه برخی از داخلی‌ها از برگشت به برجام صحبت می‌کنند که این سخن غیر عقلانی و غیر قابل پذیرش است، زیرا بازگشت به برجام بدون برداشتن تحریم فقط به ضرر ماست.

آیت الله فلاحتی، عزت و اقتدار امروز جمهوری اسلامی ایران را نشات گرفته از ایمان و شجاعت و مقاومت ملت دانست و گفت: ملت بصیر و فهیم و ولایی ایران در سایه ولایت اهل بیت(ع) هیچ ترسی از هیچ ابرقدرتی ندارند.

وی ضمن گرامیداشت فرارسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، عنوان کرد: به همه هیئت های مذهبی و علما و مداحان توصیه می کنم این ایام را با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی گرامی بدارند تا سلامت جامعه حفظ شود.

امام جمعه رشت، عفت، حیا و شرم را از شاخصه های سبک زندگی اسلامی دانست و یادآور شد: انسان باید نسبت به چشم خود کنترل داشته باشند و به هر کسی و هر جایی و هر چیزی نگاه نکند تا روح و روان سالمی داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در گیلان، بسیاری از دردهای اجتماعی را ناشی از بی عفتی و بی حیایی دانست و اضافه کرد: دین مبین اسلام نسبت به پوشش زنان و مردان اصولی را مطرح کرده تا سلامت و بهداشت روان جامعه حفظ شود.

انتهای پیام