آستارا – ایرنا – امام جمعه آستارا گفت: برای رفع تحریم‌ها نباید به دشمن خوشبین باشیم بلکه باید مسئولان قوا و مدیران مختلف، جهت خنثی‌سازی آن با تکیه بر ظرفیت‌ها و توان داخلی برنامه‌ریزی و تلاش کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام کاظم حافظ نیا در خطبه های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه در مصلی آستارا اظهار کرد: با توجه به نظریات کارشناسان، اگر رفع تحریم ها به مقدار ۲۰ درصد سبب گشایش اقتصادی شود، خنثی سازی تحریم ها به میزان ۸۰ درصد سبب رفاه اقتصادی خواهد شد.

وی بیان کرد: بعد از روی کار آمدن دولت بایدن در آمریکا، شاید شرایط به طور موقت در برخی حوزه های اقتصادی بهبود یابد، اما مسئولان نباید فریب این گشایش های مقطعی را بخورند.

وی افزود: ایران همواره به تعهدات خود در برجام عمل کرده اما آمریکا به بدعهدی خود ادامه داده و در نهایت با پیگیری مجلس شورای اسلامی و همکاری دولت، غنی سازی ۲۰ درصد انرژی هسته ای در ایران از سرگرفته شد.

او ادامه داد: بنا به تاکیدات مقام معظم رهبری با روی کار آمدن دولت جوان حزب اللهی و با اتکا به ظرفیت های داخلی کشور، مسیر رفع مشکلات کشور هموار خواهد شد و تامین معیشت و رفاه حال مردم باید در اولویت باشد.

امام جمعه آستارا سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) را تسلیت گفت و آن بانوی بزرگ اسلام را الگو و اسوه ای برای بشریت دانست و بر برگزاری آئین های مناسب شان آن حضرت با رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.