رشت – ایرنا – ابوالفضل پوربابا کونگ فوکار گیلانی در رقابت های مجازی بخش آمادگی جسمانی کشور مقام قهرمانی را کسب کرد.

رئیس هیات کونگ فو و هنرهای رزمی استان گیلان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: در جریان این رقابت ها در بخش کیتو در رده سنی جوانان، ابوالفضل پوربابا کونگ فوکار گیلانی عنوان قهرمانی و مدال طلای این دوره از رقابت ها را به خود اختصاص داد.

مجید مهروانی افزود: در اولین دوره رقابت های مجازی آمادگی جسمانی کونگ فوکاران کشور زبده ترین ورزشکاران این رشته رزمی در بخش آمادگی جسمانی و در دو قسمت عمومی و اختصاص در رده های سنی جوانان و بزرگسالان با هم به رقابت پرداختند.

وی ادامه داد: کونگ فو کاران شرکت کننده در رقابت های آمادگی جسمانی در بخش های شنا روی دست با جهش، کیتو و یته کیتو، آمادگی بدنی خود را نشان دادند.

وی افزود: ورزشکاران شرکت کننده در این دوره، فیلم های اجرای خود را به فدراسیون گونگ فو ارسال کردند که در نهایت این فیلم ها توسط داوران منتخب فدراسیون بررسی و  نفرات برتر هر بخش اعلام شد.

وی بیان کرد: پیش از این نیز در رقابت های اوسیما(دفاع شخصی کونگ فو) که به صورت مجازی برگزار شده بود در رشته نانچکو تک و جفت رده سنی نونهالان بخش پسران، عرشیا اسمعیلی و در رقابت های نانچکو تک و جفت رده سنی نوجوانان پسر قهرمانی مجازی کشور، ابوالفضل طیری از استان گیلان عناوین نایب قهرمانی و مدال نقره کشور را کسب کردند.

مهروانی خاطرنشان کرد: کونگ فو از دیرباز جایگاه ویژه ای در گیلان داشته به خصوص در رشته توآ این استان از کونگ فو کاران شایسته ای برخوردار بوده و هم اینک نیز علاوه بر حضور مربیان و داوران ارزنده این استان در سطح کشور،  کونگ فو کاران گیلانی در چند سال اخیر توانسته اند در مسابقات مختلف در هر دو بخش بانوان و آقایان بدرخشند و مقام ها و مدال های ارزنده ای را کسب کنند.