لاهیجان –  ایرنا – رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری لاهیجان گفت: در راستای اجرای تبصره ذیل ماده ۵۵ اصلاحی قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگلها و مراتع ، از ۶ هزار مترمربع از زمین های ملی در ۳ روستای لاهیجان در دی ماه رفع تصرف شد.

سیاوش حسن نژاد سیگارودی پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در طی ۹ ماه اول سالجاری با همکاری دستگاه قضایی در مجموع از بیش از ۳۰ هزار و ۹۵۹ متر اراضی ملی به ارزش ۱۵ میلیارد تومان رفع تصرف شده است.

به گفته وی با ارجاع پرونده های متصرفان اخیر به دادگاه و دستور دادستانی ، یک هزار و ۶۰۰ مترمربع زمین حاشیه تالاب روستای سوستان که نهال کاری و با پرچین حصار کشی شده بود، رفع تصرف شد.

به گفته وی ،  یک متصرف دیگر در روستای گمل در ۱۰۰ مترمربع از زمین های ملی، آلاچیق بزرگی ساخته بود که با حکم قضایی زمین رفع تصرف و آلاچیق تخریب شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری لاهیجان خاطرنشان کرد : در روستای کتشال شهرستان لاهیجان هم یک متصرف در ۳ هزار و ۴۰۰ مترمربع زمین نهال های جنگلی را قطع و به جایش نهال میوه کاشته بود که با حکم قضایی رفع تصرف شد.

لاهیجان با ۱۶۷ هزار نفر جمعیت در ۴۰ کیلومتری شمال شرقی رشت با ۱۲ هزار و ۳۴۰ هکتار جنگل و اراضی ملی، از شهرستان های کم جنگل گیلان محسوب می شود.