رشت – ایرنا – مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از تولیدکنندگان، کارآفرینان و هنرمندان استان خواست: در جشنواره کالاها و محصولات فرهنگی که برای نخستین بار در سطح استانی و سپس کشوری برپا می شود، شرکت کنند.

فیروز فاضلی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای نخستین بار «جشنواره کالاها و محصولات فرهنگی» که به نوعی برآیند اقتصاد و فرهنگ است با هدف تأکید بر کسب و کار فرهنگی، گفتمان‌سازی تولید و مصرف فرهنگی و شناسایی و ترویج کالاهای فرهنگی اقوام ایرانی در گیلان برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه حمایت از تولیدات، کالاها و ایده‌هایی که با رویکرد ایرانی و اسلامی ارائه می شود از جمله اهداف این جشنواره است، اظهار داشت: جشنواره ملی کالاهای فرهنگی  پیش تر در تهران برگزار می شد اما امسال برای نخستین بار ششمین دوره آن در ۱۶ استان برگزار می شود و سپس آثار برگزیده استانی در سطح کشور مورد بررسی قرار می گیرد که گیلان یکی از استان های در نظر گرفته شده برای جشنواره یادشده است.
وی با تأکید بر اینکه هدف برگزاری جشنواره‌های استانی شناسایی ظرفیت‌های تولیدات فرهنگی هر منطقه است، اظهار داشت: مخاطبان می‌توانند از طریق سامانه برخط https://jayezehfiroozeh.farhang.gov.ir برای ثبت‌نام و شرکت در این رخداد فرهنگی اقدام کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه آثار علاقه‌مندان پس از ثبت درخواست در سامانه به‌صورت مجازی مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت، افزود: علاقه‌مندان می‌توانند تولیدات خود را در قالب بازی‌های ویدئویی، محصولات بازی – یادگیری، اپلیکیشن‌های آموزشی و پویانمایی به‌رقابت بگذارند.
فاضلی تصریح کرد: تولیدکنندگان، کارآفرینان و هنرمندان تا دهم اسفندماه امسال فرصت دارند، آثار خود را به صورت گروهی یا انفرادی در بخش‌های اصلی «هدایای فرهنگی»، «نوشت‌افزار»، «اسباب‌بازی» و «عروسک» و بخش ویژه با عنوان «خانواده، کالای فرهنگی و کرونا» ارسال نمایند.
مراسم اختتامیه جشنواره کالاها و محصولات فرهنگی نیمه‌ دوم اسفندماه ۱۳۹۹ از طریق رسانه‌های همگانی پخش خواهد شد.