آستارا – ایرنا – سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا گفت: یک و نیم هکتار از اراضی جنگلی ارتفاعات حیران این شهرستان دچار آتش‌سوزی شده بود و با تلاش نیروهای یگان حفاظت، مرزبانی، آتش‌نشانی، دهیاری و روستائیان مهار شد.

محمد جعفر گل محمدی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: آتش سوزی در شامگاه دیروز و بامداد امروز روی داد و ۲۰ مامور یگان حفاظت منابع طبیعی با همکاری نیروهای دیگر در عملیات اطفاء حریق حضور داشتند.

وی افزود: علت حریق، بی احتیاطی تنی چند از روستائیان در برافروختن آتش بود و بخش زیادی از تمشک زارهای روستاهای حیران، چناره و  حاجی امیر سوخت.

وی به گردشگران و اهالی منطقه توصیه کرد از روشن کردن آتش در مناطق جنگلی خودداری، یا حداقل بعد از اطمینان از خاموشی کامل آتش، جنگل را ترک کنند.

وسعت اراضی ملی آستارا ۴۰ هزار هکتار است و جنگل های این شهرستان را گونه های بلوط، راش، توسکا، ممرز، نمدار، ملج، لیلکی، انجیلی، آزاد، افرا، گردو، شیردار، گیلاس وحشی، فندق، شمشاد جنگلی و ون در بر می گیرد و سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد گرم در برخی نواحی گیلان در هفته جاری هشدار داده است.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۲ بخش و ۶۲ روستا در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.