آستارا – ایرنا – فرماندار آستارا گفت: باید از بستر فضای مجازی برای آموزش مهارت به دانش‌آموزان استفاده شود و آموزش و پرورش، برنامه‌های مرتبط با آن را در شبکه شاد ارائه کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا عباس صابر عصر چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش در فرمانداری آستارا اظهار کرد: تربیت نیروی انسانی کارآمد باید در اولویت برنامه های آموزش و پرورش قرار گیرد و دانش آموزان از سنین نوجوانی در حوزه های مختلف کاری توانمند شوند.

وی بیان کرد: به دانش آموزان بی بضاعت تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام (ره)، در طول ماه بسته های آموزشی و اقلام بهداشتی داده شود و در این خصوص خیران و آموزش و پرورش مشارکت کنند.

وی ادامه داد: اجرای شیوه نامه های آموزشی از طریق شبکه شاد توسط دانش آموزان و معلمان رضایت بخش است و در سال های آینده کاستی های آموزش مجازی جبران خواهد شد.

مدیر آموزش و پرورش آستارا هم اظهار کرد: اگر وضعیت آستارا از نظر شیوع کرونا به زرد و آبی تبدیل شود، دانش آموزان پایه های اول و دوم ابتدایی با تعداد محدود در مدارس حضور خواهند یافت.

سجاد موسوی افزود: ۱۶ هزار دانش آموز در شهرستان آستارا در شبکه شاد فعال هستند و تجلیل از انقلابیون فرهنگی، افتتاح چهار طرح آموزشی و برپایی مدرسه انقلاب توسط اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان از برنامه های دهه فجر است.

فرید بصیری مقدم سرپرست شبکه بهداشت و درمان آستارا هم گفت: ۱۵ دانش آموز از شهریور ماه تاکنون به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده اند و توجه به دستورالعمل های بهداشتی در بین دانش آموزان جدی گرفته شود.

ویروس کرونا که بیش از ۲۰۰ کشور دنیا را درگیر خود کرده، سبب تعطیلی مدارس و ادامه تحصیل دانش آموزان در فضای مجازی شده و به قشرهای آسیب پذیر نیز خسارت مالی وارد کرده است.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.