ایسنا/گیلان معاون گردشگری گیلان گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون تعداد ۵۲ پروانه بهره‌برداری جدید برای اقامتگاه‌های بومگردی صادر شده است.

حمیدرضا آذرپور در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون تعداد ۵۲ پروانه بهره‌برداری جدید برای اقامتگاه‌های بومگردی صادر شده و مجموع واحدهای فعال بومگردی در استان به بیش از ۱۰۰ واحد رسیده است.

آذرپور توسعه گردشگری روستایی را به عنوان یکی از مهم‌ترین بخش‌های صنعت گردشگری توصیف کرد و افزود: هر واحد بومگردی به طور میانگین برای ۴ الی ۶ نفر اشتغال‌زایی پایدار ایجاد کرده که این امر موجب رونق اقتصادی روستاها و ایجاد درآمد پایدار در خانوار می‌شود.

معاون گردشگری گیلان با بیان اینکه بومگردی بیش از هر چیز حاصل نگرش خاص و آینده نگرانه به مقوله گردشگری است، گفت: از مهمترین نتایج این نوع نگرش به گردشگری و طبیعت‌گردی، می‌توان به ایجاد اشتغال پایدار برای ساکنین بومی، مهاجرت معکوس به روستاها و ترغیب ساکنین محلی به حفظ محیط‌ زیست و آداب و رسوم باستانی و فرهنگ محلی مناطق مختلف استان گیلان اشاره کرد.

وی بیان کرد: با توسعه گردشگری روستایی و ارتقای کیفیت واحدهای بوم‌گردی می‌توان با ایجاد حلقه‌های هدفمند گردشگری شامل معرفی غذاها و صنایع‌دستی سنتی گیلان و اتصال آن به گردشگری کشاورزی موجبات رونق اقتصادی خانوارهای روستایی و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید را فراهم آورد.

انتهای پیام