ایسنا/گیلان مسئول اداره حفاظت محیط زیست بندر مرزی آستارا، گفت: کیفیت اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ در روستاهای آستارا مطلوب نیست.

وحید مصطفی دوست، در جلسه مدیریت پسماند شهرستان آستارا که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ در روستاهای آستارا آن طور که باید انجام نمی شود و کیفیت آن مطلوب نیست.

وی با بیان اینکه شهرداری لوندویل و دهیاری ها باید اقدامات خوبی را در این زمینه انجام دهند، ادامه داد: اگر وضع به اینگونه باشد، معضلات ناشی از زباله در این شهرستان حل نخواهد شد.

مصطفی دوست با اشاره به اینکه باید مسائل مرتبط با تفکیک زباله از مبدأ به شکل کامل حل شود، افزود: اگر این موضوع حل نشود، مسائل موجود در خصوص تصفیه و کنترل زباله ها در محل دفن نیز مرتفع نمی شود.

وی در بخش دیگر سخنان خود از وضعیت معدوم ساختن زباله های عفونی در شهرستان سخن گفت و توضیح داد: با استناد به آمار سال ۱۳۹۸، پسماندهای عفونی بر سیستم کنترل عفونی بیمارستان شهید بهشتی و پس از آن به مرکز دفن منتقل می شد.

مسئول اداره حفاظت محیط زیست بندر مرزی آستارا با بیان اینکه در سال ۱۳۹۹ نیز عملکرد کنترل و پایش سیستم قابل قبول نیست، تصریح کرد: سازمان نظام پزشکی باید در این خصوص اخطارهای لازم را به مطب ها صادر کند.

انتهای پیام