آستارا – ایرنا – فرماندار آستارا از اعضای ستاد مدیریت بحران و دستگاه‌های خدمات‌رسان خواست، با توجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی مبنی بر وزش باد شدید در روزهای پایان هفته، برای مقابله با بحران احتمالی آماده باشند.

به گزارش خبرنگار ایرنا عباس صابر روز سه شنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران در فرمانداری آستارا گفت: اداره های برق و مخابرات برای رفع قطعی روشنایی و تلفن آماده باشند و خودروهای اداره راهداری برای جلوگیری از انسداد مسیرهای اصلی و فرعی بصورت گشت تردد کنند.

فرماندار آستارا گفت: دستگاه های متولی به گروه های رسمی کوهنوردی برای روزهای پایان هفته مجوز صادر نکنند و بخشداران با همکاری دهیاری ها از ورود کوهنوردان به ارتفاعات جلوگیری کنند.

صابر ادامه داد: اغلب عوامل انسانی باعث آتش سوزی در اراضی جنگلی می شوند و اهالی روستاها در مواقع وزش باد از روشن کردن آتش در ارتفاعات خودداری کنند.

وی افزود: خودروها و نیروهای انسانی اداره ها در مواقع بحران به یاری ستاد مدیریت بحران بشتابند و از نیروهای بسیج و دوستداران طبیعت برای مقابله با مشکلات احتمالی وزش باد گرم استفاده خواهد شد.

او گفت: در آتش سوزی روز گذشته اراضی جنگلی جمهوری آذربایجان در نوار مرزی این شهرستان اداره های هلال احمر، منابع طبیعی و شهرداری آستارا برای مقابله با سرایت آتش حضور داشتند و متاسفانه بخشی از اراضی جنگلی کشور همسایه دچار حریق شد و از نظر زیست محیطی برای طبیعت آستارا نیز آسیب زا خواهد بود.

ایستگاه هواشناسی آستارا برای روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه هفته جاری وضعیت جوی این شهرستان را کمی تا نیمه ابری، وزش باد گرم و افزایش نسبی دما پیش بینی کرده است.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.