رشت – ایرنا – مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: با شیوع ویروس کرونا تاکنون حدود ۳۰ هزار بسته معیشتی از سوی اوقاف و امور خیریه بین نیازمندان استان توزیع شده است.

حجت الاسلام و المسلمین ستار علیزاده روز دوشنبه در حاشیه آماده سازی ۶۰۰ بسته کمک معیشتی در قالب طرح شهید سلیمانی در آستان خواهر امام رشت به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بسته های معیشتی با استفاده از ظرفیت خیرین و موقوفات منطبق با نیات کمک به آسیب دیدگان در حوزه های مختلف تهیه و در اختیار نیازمندان قرار گرفت. 

وی خاطر نشان کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون نیز ۱۶۰ هزار ماسک در ۱۳ کارگاه تولیدی راه اندازی شده در بقاع متبرکه گیلان و مواد ضدعفونی کننده بهداشتی در اختیار مردم قرار گرفت.

وی با اشاره به اجرای طرح شهید سلیمانی و حمایت های لازم از نیازمندان تحت پوشش در این طرح از سوی اوقاف و امور خیریه گیلان اضافه کرد: تاکنون هفت هزار و ۵۰۰ بسته معیشتی از سوی اوقاف و امور خیریه استان در قالب این طرح تهیه و در اختیار نیازمندان قرار گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: برای تهیه و توزیع این میزان بسته های معیشتی از محل موقوفات و کمک خیرین بیش از ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان درباره تهیه و توزیع ۶۰۰ بسته کمک معیشتی از محل موقوفه صدری در رشت توسط این اداره اظهار داشت: برای تهیه این بسته ها حدود ۲۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

بر اساس آخرین آمار، استان گیلان دارای ۹۴۱ موقوفه، چهار هزار و ۷۲۳ موقوفه و بیش از ۲۰ هزار رقبه است.