آستارا – ایرنا – مدیر امور شهرستان‌های ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان گفت: ۵۰ گروه هفت نفره جهادی با مجوز این ستاد و با پشتوانه قانونی برای ترویج شعائر و نهی از منکرات در شهرستان‌های استان تشکیل شده‌است.

حجت الاسلام مهدی حق شناس روز دوشنبه در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر آستارا در دفتر امام جمعه این شهرستان اظهار کرد: این گروه ها برای تامین مطالبات مردم درباره امر به معروف و نهی از منکر در حوزه هایی نظیر خانواده، حقوق شهروندی، ادارات، رسانه و اصناف فعالیت می کنند.

وی بیان کرد: اعضای گروه ها افراد نخبه و متخصص هستند و دوره های آموزشی و قضایی را طی کرده اند و کارگاه های آموزشی برای آنها برگزار می شود و مقدمات احداث ساختمان های ستاد امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان ها پیگیری می شود.

امام جمعه آستارا نیز در این جلسه گفت: فرایض دینی بواسطه امر به معروف و نهی از منکر احیا می شود و تصرف منابع طبیعی و سواحل از بزرگترین منکرات است و باید با آنها مقابله شود.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا افزود: نظارت و ارائه تذکر پیرامون امر به معروف و نهی از منکر باید استمرار پیدا کند و رعایت حجاب در بازار و اماکن عمومی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

فرماندار شهرستان آستارا هم اظهار کرد: جامعه نیازمند احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر است و زیرساخت های اداری و حقوقی در این حوزه باید فراهم شود.

عباس صابر افزود: برخی قوانین درباره یک موضوع تناقض دارند و متخصصان در قالب گروه های جهادی باید مطالبات مردم را به صورت جدی پیگیر باشند تا گامی برای برون رفت از مشکلات برداشته شود.

سرهنگ پاسدار بهزاد قنبری فرمانده سپاه ناحیه آستارا هم گفت: برپایی نماز در ادارات، تکریم ارباب رجوع، تجلیل از اصناف و کسبه منصف و مقابله با تغییر کاربری اراضی کشاوری در ستاد امر به معروف و نهی از منکر پیگیری می شود.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.