ایسنا/گیلان فرماندار آستارا با تأکید بر اینکه اداره های متولی فرهنگ، برنامه مدونی برای ترویج کتابخوانی داشته باشند، تصریح کرد: با توجه به نبود کتابفروشی جامع در این شهرستان، از بخش خصوصی برای راه اندازی کتابفروشی حمایت می کنیم.

عباس صابر، فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا عصر روز گذشته در این آئین که با حضور جمعی از مسئولان و اعضای سازمان‌های مردم نهاد برگزار شد، اظهار کرد: مشارکت اقشار مردم در حوزه های فرهنگی و اجتماعی باعث توسعه و پیشرفت می شود.

وی با بیان اینکه این نوع مشارکت در قالب سمن ها تعریف شده است، ادامه داد: توسعه همه جانبه در امور اجتماعی آستارا با مشارکت سمن ها امکانپذیر است.

وی با اشاره به ایام کرونا و نقش سمن ها در این خصوص، افزود: سمن ها نقش تأثیرگذار خود را در کمک های مومنانه و برنامه های مختلف مجازی به خوبی ایفا کردند.

صابر با تأکید بر اینکه اداره های متولی فرهنگ، برنامه مدونی برای ترویج کتابخوانی داشته باشند، تصریح کرد: با توجه به نبود کتابفروشی جامع در این شهرستان، از بخش خصوصی برای راه اندازی کتابفروشی حمایت می کنیم.

وی اضافه کرد: اهمیت دادن به کتاب و کتابخوانی بخصوص بین نونهالان و نوجوانان موجب توسعه فرهنگی می شود و باید توجه به این امور در رأس برنامه ها باشد.

وحید خاصی پور، رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا، در این آیین خاطر نشان کرد: پس از محول شدن امور مربوط به جوانان به وزارت ورزش، اقدامات خوبی در این حوزه انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه فعالیت جوانان در قالب ۶ سازمان مردم نهاد زیر نظر این اداره چشمگیر است، افزود: سمن پویندگان آرمان شهر با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و اجتماعی جزو سمن های فعال این شهرستان و استان است.

وی یادآورد شد: امسال چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی برای طرح های خودکفایی و مشاغل خانگی به جوانان عضو سازمان های مردم نهاد آستارا پرداخت شده است.

یوسف هدایتی، مسئول سمن پویندگان آرمان شهر آستارا هم گفت: مسابقه عکاسی من و کتابم با همکاری فرمانداری، اداره ورزش و جوانان، اداره کتابخانه های عمومی و سمن پویندگان آرمان شهر برگزار شد.

وی توضیح داد: حدود ۱۰۰ اثر از استان های گیلان و تهران در موضوعات کتابخانه‌های شخصی، تجربیات خوانش کتاب، خانواده کتابخوان، ایستگاه مطالعه، کتابخانه مدارس و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به دبیرخانه مسابقه ارسال شده بود.

هدایتی با بیان اینکه آثار احمدرضا کریمی از تهران و بهاره رفیعی پور و آمیتیس حسن زاده از آستارا به ترتیب رتبه های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند، اضافه کرد: ۱۰ عکاس راه یافته به مرحله نهایی این مسابقه نیز با دریافت لوح تجلیل شدند.

انتهای پیام