ایسنا/گیلان معاون علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه جمعیت کم شهرستان های گیلان موجب می شود بستری شدن چند بیمار کرونایی وضعیت رنگی آن شهرستان را تغییر دهد، تصریح کرد: نگران هستیم شهرهای زرد گیلان مجددا به وضعیت نارنجی و سپس قرمز بازگردند.

دکتر آبتین حیدرزاده، با اشاره به قرار گرفتن شهرستان های لنگرود، رودسر و ماسال در وضعیت پرخطر کرونایی، اظهار کرد: طی چند روز گذشته شیب منحنی میزان ابتلای افراد به کووید۱۹ در این سه شهرستان آرام آرام به سمت بالا رفته است.

وی با بیان اینکه جمعیت کم شهرستان های گیلان موجب می شود بستری شدن چند بیمار کرونایی وضعیت رنگی آن شهرستان را تغییر دهد، تصریح کرد: نگران هستیم به دنبال عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم شهرهای زرد گیلان مجددا به وضعیت نارنجی و سپس قرمز بازگردند و کسب و کارها تعطیل شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از افزایش تعداد و امکانات نمونه گیری و تست کرونا در استان خبر داد و گفت: برای سه شهرستان مذکور امکانات ویژه در نظر گرفته شده و مردم می توانند به صورت رایگان و خیلی سریع تست کرونا دهند.

حیدرزاده در گفت و گو با خبر شبکه باران، با بیان اینکه افراد کرونا مثبت باید خودشان را ایزوله کنند، یادآور شد: افرادی که تمایل به دادن تست کرونا دارند می توانند بدون پرداخت هزینه به درمانگاه های ۱۶ ساعته دانشگاه علوم پزشکی در سطح استان مراجعه کنند و یا با شماره ۴۰۳۰ تماس بگیرند.

وی از بستری شدن ۱۰۲ بیمار جدید کرونایی در شبانه روز گذشته خبر داد و اضافه کرد: از این تعداد بستری شده، ۱۸ نفر بدحال در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند.

معاون علوم پزشکی گیلان، با بیان اشاره به بستری بودن ۴۵۰ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های استان، عنوان کرد: طی هفته گذشته مجموع بستری های استان بین ۴۵۰ تا ۴۷۰ متغیر بوده و باید بستری ها را به زیر ۱۰۰ نفر برسانیم؛ این در حالی است که هم اکنون بیش از ۱۰۰ بیمار بدحال در ICU بستری هستند.

انتهای پیام