ایسنا/گیلان رئیس بسیج رسانه گیلان، با اشاره به برگزاری ششمین جشنواره رسانه ای ابوذر در استان، گفت: افزایش کیفیت سنجی از دستاوردهای ششمین جشنواره رسانه ای ابوذر است.

مهدی پارسا در اختتامیه ششمین جشنواره رسانه ای ابوذر که در منطقه آزاد انزلی برگزار شد، با بیان اینکه افق مطبوعات و رسانه ها توسعه کشور و رشد و بالندگی انسان ها بر مدار حق و عدالت است، اظهار کرد: همه بر این موضوع باور داریم که رسانه ها در قبال فرهنگ و هنجارهای جامعه مسئول هستند.

وی تصریح کرد: رسانه ها برای ایفای این مسئولیت باید از حیث فرهنگی و اجتماعی و سیاسی خودصیانتی داشته باشند.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با بیان اینکه ششمین جشنواره رسانه ای ابوذر به عنوان یک رویداد بزرگ رسانه ای این فرصت را در اختیار رسانه های ارزشی و انقلابی قرار داده است تا با خلق تولیدات رسانه ای در جهت آرمان های انقلاب حرکت کنند، افزود: دعوت به صلح، تفاهم، محبت انسان ها به یکدیگر و امیدآفرینی از دیگر اهداف ششمین جشنواره رسانه ای ابوذر است.

وی با اشاره به تلاش رسانه های استان در طول یک سال گذشته به ویژه ایام شیوع کرونا، گفت: علیرغم تلاش زیاد رسانه ها برای مقابله با کرونا، متاسفانه حال خود رسانه ها تعریفی ندارد، زیرا مشکلات اقتصادی رسانه های استان آنها را در وضعیت خوبی قرار نداده است.

پارسا با بیان اینکه کماکان بیمه خبرنگاران به جایی نرسیده است، تصریح کرد: نداشتن امنیت شغلی از دیگر دغدغه های این قشر زحمتکش است.

وی با بیان اینکه ششمین جشنواره رسانه ای ابوذر با رسیدن ۱۳۸۶ اثر از سراسر استان رشد ۱۹ درصدی محتوای خبری را تجربه کرده است، یادآور شد: ششمین جشنواره ابوذر در ۱۱ محور برگزار شد.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با بیان اینکه فعالان رسانه ای استان برای دفاع از کیان فرهنگی و اجتماعی جامعه به استقلال حرفه ای نیاز دارند، خاطرنشان کرد: این استقلال حرفه ای در گرو ایجاد امنیت شغلی برای خبرنگاران است.

پارسا، افزایش کیفیت سنجی را از دستاوردهای ششمین جشنواره رسانه ای ابوذر دانست و بیان کرد: رسانه ها باید نقش محوری خود در تولید محتوا را ایفا کنند.

سید حجت مهدوی، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی نیز، اظهار کرد: این نوع جلسات می تواند بسیار اثرگذار باشد و خدمات اصحاب رسانه را به لحاظ شفافیت، نظارت و پاسخگویی که یکی از اهداف جشنواره رسانه ای ابوذر است نشان دهد و بتوانیم پاسخگویی را تقویت کرده؛ همچنین از افکار نسل جوان برای بهبود فعالیت ها و در جهت توسعه بیشتر استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه در جهان امروز که دنیای رسانه، فضای مجازی و دیجیتال است عده ای حقیقت را با افسانه سازی ها پنهان می کنند، یادآور شد: مردم ما تشنه ولایت و حقیقت هستند که مقام معظم رهبری هم بارها به آن اشاره کرده است و فرق ما با همه رسانه های دنیا در صداقت، درستی و مسئولیت های انسانی است.

انتهای پیام