آستارا – ایرنا – مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان از آغاز کاشت پنج هزار اصله نهال در اراضی موقوفه ۱۰ شهرستان این استان خبر داد و گفت: بعد از گذشت پنج سال، درآمد حاصل از فروش این درختان برای امور خیر صرف خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام ستار علیزاده روز یکشنبه در آئین کاشت نهال در موقوفات حاشیه بقعه امامزادگان ابراهیم و قاسم آستارا اظهار کرد: نهال ها از نوع صنوبر و گردو هستند و تا پایان سال جاری در شهرستان ها کاشته خواهند شد و امروز ۶۰۰ اصله در آستارا غرص شد.

وی اظهار کرد: کاشت درخت در دین اسلام سفارش شده و این نهال ها بعد از گذشت پنج سال، برای استفاده در صنایع چوب عرضه خواهند شد و امیدواریم شهروندان گیلانی در حفظ و نگهداری درخت ها کوشا باشند.

وی با حضور در گلزار شهدای بقعه امام زادگان، گفت: بزرگترین درجه و رتبه ای که خدواند به برخی بندگان خاص عطا می کند، شهادت است و جوانان با عمل به وصیت شهدا دنباله رو آنها باشند. 

علیزاده ادامه داد: تبعیت از ولایت فقیه و زنده نگه داشتن آرمان های انقلاب، از سفارش های شهداست و باید رفتار و سلوک معنوی شهیدان برای نسل جوان تبیین شود. 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان در بازدید از کارگاه معرق کاری کاشی های بقعه نیز تلاش هنرمندان این رشته را ستود و گفت: پاداش هنرمندانی که شبانه روز برای تکمیل کاشی کاری بقاع متربکه تلاش می کنند، نزد خداوند محفوظ است.

امامزادگان ابراهیم و قاسم از نوادگان امام موسی کاظم (ع) هستند و در سال ۲۵۳ هجری قمری در راه ترویج اسلام به شهادت رسیده اند و حرم مطهر آنها در فاصله هفت کیلومتری آستارا، ملجا و ماوای عاشقان اهل بیت (ع) است و استان گیلان دارای ۹۴۱ بقعه متبرکه، چهار هزار و ۷۲۳ موقوفه و بیش از ۲۰ هزار رقبه است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.