لاهیجان – ایرنا – سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان لاهیجان از پایش ۱۶۰ هزار و ۹۲۴ نفر در طرح شهید سلیمانی و شناسایی ۲۰۲ مورد بیمار مثبت کووید ۱۹ خبر داد.

دکتر نجف زاده روز شنبه در گفت وگو با ایرنا با اشاره به اینکه تیم های سه گانه اجرای برنامه غربالگری طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی همه روزه با تمام توان با حضور در سطح شهر و محلات شهرستان اقدام به بیماریابی، انجام تست و ردیابی موارد تماس مربوط به بیماران کووید-۱۹ می کنند، گفت: از ابتدای شروع طرح تاکنون ۵۵ هزار و ۴۹۱ خانوار از جمعیت شهرستان لاهیجان در قالب این طرح پایش و غربالگری شده‌اند.

وی افزود: از این جمعیت تعداد یک هزار و ۱۴۹ تست کووید ۱۹ انجام شد و ۲۰۲ مورد ابتلا مثبت شناسایی شد که در قرنطینه خانگی به سر می برند.

نجف زاده تصریح کرد: در طول اجرای طرح شهید سلیمانی هفت هزار و ۱۵۵ مورد بازدید بهداشتی با همکاری ادارات نظارتی شهرستان از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی انجام شده که منجر به صدور ۵۳۷ اخطاریه بهداشتی گردید و ۹ واحد صنفی متخلف هم پلمب شد.

تشدید برنامه ردیابی و گام چهارم مبارزه با کرونا

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان لاهیجان همچنین گفت: در راستای اجرای برنامه های گام چهارم مبارزه با کرونا و تشدید برنامه ردیابی تماس( contact tracing ) برای پرسنل دادگستری و شهرداری و تعدادی از ادارات شهرستان لاهیجان، تست تشخیص سریع کرونا انجام گرفته است.

در نیمه اول دی ماه ۱۷۵ فرد مبتلا به کرونا در بیمارستان پیروز لاهیجان بستری شدند که ۱۰۵ نفر آن لاهیجانی و ۷۰ نفر آن مربوط به شهرستان های همجوار بودند.

یونس محمودی فرماندار لاهیجان هفته گذشته در جلسه ستاد مدیریت کرونا این شهرستان اظهار کرده بود : روزانه بصورت میانگین ۱۱ بیمار جدید در بیمارستان پیروز بستری می شوند که نیمی از آنها  اهل شهرستان لاهیجان می باشند.

بیمارستان لاهیجان پایلوت بستری بیماران کرونایی شرق گیلان انتخاب شده است.

وضعیت کرونایی شهرستان ۱۶۷ هزار نفری لاهیجان در ۴۰کیلومتری شمال شرق رشت مرکز استان گیلان مورد توجه ستاد ملی و استانی مدیریت کرونا قرار گرفته، ستاد شهرستانی مکلف و موظف به اعمال تدابیر ویژه و موثر برای تغییر شرایط شده است.