آستارا – ایرنا – فرماندار آستارا گفت: ۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل حرم، حسینیه، و محوطه بقعه امامزادگان ابراهیم و قاسم (ع) نیاز است و در خردادماه سال آینده حرم آن به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا عباس صابر روز چهارشنبه در بازدید از بقعه امامزادگان در حاشیه جاده آستارا به تالش اظهار کرد: حرم با ۷۰۰ متر مربع زیربنا و شبستان و حسینیه با هزار و ۷۰۰ متر مربع زیربنا در مجموع ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و برای این طرح ۹۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی افزود: ظرف چهارماه گذشته ۲۰ میلیارد ریال برای گنبد، آینه کاری و سقف بقعه هزینه شده و در دهه فجر امسال از گنبد و مناره ها رونمایی خواهد شد و آستان امام زادگان نقش مهمی در رونق گردشگری مذهبی دارد.

جمشید مهدوی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آستارا هم گفت: نازک کاری داخل و بیرون حسینیه و شبستان بقعه ۲۷ میلیارد ریال هزینه خواهد داشت و امیدواریم خیران نیز کمک کنند.

وی یادآور شد: ۱۵۰ خادم افتخاری در این بقعه متبرکه خدمت می کنند و این مکان مقدس در مناسبت های ملی و مذهبی نظیر اربعین حسینی، مورد توجه مسافران و گردشگران است.

امامزادگان ابراهیم و قاسم از نوادگان امام موسی کاظم (ع) هستند و در سال ۲۵۳ هجری قمری در راه ترویج اسلام به شهادت رسیده اند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.