رشت-ایرنا-فرماندار آستانه اشرفیه با تاکید بر لزوم رفع مشکلات واحدهای صنعتی واقع در شهرک هاو کارگاه های صنعتی خواستار حمایت از فعالان بخش صنعتی این شهرستان شد.

حمید رضایی در حاشیه بازدید از چند واحد صنعتی شهرک صنعتی نقره ده بخش بندرکیاشهر این شهرستان با حضور فرخی نماینده معین شهرستان و مدیر عامل شهرکهای صنعتی گیلان  با اشاره به ظرفیت های بخش صنعتی در این منطقه اظهار داشت: تعداد ۱۵۱ واحد صنعتی در شهرک صنعتی نقره ده ، ناحیه صنعتی پرکاپشت یاورزاده و مجتمع کارگاهی این شهرستان وجود دارد .

وی با بیان اینکه از این تعداد ۸۵ واحد صنعتی به بهره برداری رسیده اند افزود: این واحدهای صنعتی فعال در بخش های مختلف سلولزی ، لبنی ، شیمیایی ، کشاورزی ، غذایی  برای بیش از ۷۵۰ نفر اشتغال ایجاد کرده اند.

رضایی در ادامه مساحت مجموع شهرک های صنعتی و کارگاهی در این شهرستان را ۵۶ هکتار اعلام و خاطرنشان کرد:  توسعه شهرک ها و کارگاه های صنعتی موجود در این شهرستان به جهت کمبود عرصه های صنعتی با مشکل روبروست.

وی با تاکید بر لزوم همکاری متولیان مربوطه به منظور تامین عرصه های صنعتی مورد نیاز در این منطقه  یادآور شد: توسعه فعالیت های واحدهای صنعتی در این شهرستان نیازمند ایجاد زیرساخت های مناسب است.

به گفته فرماندار آستانه اشرفیه تامین برق واحدهای صنعتی  و  موضوعات و مسائل زیست محیطی از دیگر مشکلات مهم واحدهای صنعتی مستقر در شهرک های صنعتی و کارگاهی این شهرستان است  که انتظار می رود  رفع این مسائل با جدیت بیشتری پیگیری شود.

وی همچنین گفت: به منظور ایجاد ایستگاه پست برق در شهرک نقره ده بندرکیاشهر ، مکاتباتی با وزیر نیرو  صورت گرفته که امیدواریم این امر هرچه زودتر به منظور رفع مشکلات برق واحدهای صنعتی این شهرک تحقق یابد.

لزوم توجه صنایع به مسائل زیست محیطی 

مدیر عامل شهرک های صنعتی استان گیلان نیز در حاشیه این بازدید ، ضمن قدردانی از تلاش های صورت گرفته در جهت پیگیری و رفع مشکلات واحدهای صنعتی و کارگاهی در شهرستان آستانه اشرفیه گفت: ایجاد عرصه های صنعتی از اولویت ها و برنامه های اصلی  شهرک های صنعتی گیلان است که با جدیت پیگیری می شود.

فریبرز سعیدی کیا با بیان اینکه به منظور ایجاد عرصه های جدید صنعتی در این استان ، پیشنهادهای صورت گرفته در شهرستان های مختلف گیلان در دست مطالعه قرار دارد افزود: تلاش می شود با ایجاد عرصه های جدید ، فعالیت واحدهای صنعتی در این استان توسعه یابد.

وی  بر لزوم توجه به مسائل زیست محیطی از سوی واحدهای صنعتی استان نیز تاکید و تصریح کرد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته ، انجام  برنامه های بازدید از شهرک ها و کارگاه های صنعتی شهرستان های گیلان به منظور رفع مشکلات واحدهای صنعتی تداوم خواهد داشت.

سعیدی کیا با بیان اینکه این برنامه های بازدید از شهرستان آستانه اشرفیه آغاز شده افزود: مشکلات و مسائل واحدهای صنعتی این منطقه تا تحقق نتیجه مطلوب پیگیری خواهد شد.

در ادامه از روند فعالیت چند واحد صنعتی و تصفیه خانه  شهرک صنعتی نقره ده بخش بندرکیاشهر بازدید و موضوع فعالیت واحد آرین سلولز صنعت نیز مورد بررسی قرار گرفت.

شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستا و حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت است.