ایسنا/گیلان مدیرکل کانون پرورش فکری گیلان، با یادآور شدن اهمیت همراه‌سازی جامعه با ویژه‌برنامه‌های سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: مردم‌سالاری، اساس شکل‌گیری این نظام اسلامی و ‌مردمی است و در برگزاری فعالیت‌های این ایام، نیازمند همراهی حداکثری جامعه هستیم.

اسفندیار ضیایی در نخستین نشست کارگروه کودک و نوجوان ستاد بزرگداشت چهل ودومین سالگرد انقلاب اسلامی، با اشاره به ایام فاطمیه(س) و شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی، اظهار کرد: گستره مکتب حاج قاسم فراتر از مرزهای عقیدتی و جغرافیایی است.

وی رشادت‌های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس، مدافعان حرم و شهدای سلامت را در سردار دلها متبلور دانست و با اشاره به اذعان همگان به مانایی مکتب شهید سلیمانی، گفت: تربیت چنین نسلی را  مرهون و مدیون امام راحل(ره) و هدایت‌های مقام معظم‌رهبری هستیم و لازم است برای پرورش آینده‌سازانی باورمند و متعهد، تلاش ویژه‌ای داشته باشیم.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان، به تبیین جایگاه والای فرهنگ‌سازی در میان آینده‌سازان اشاره کرد و با یادآور شدن اهمیت همراه‌سازی جامعه با ویژه‌برنامه‌های سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: مردم‌سالاری، اساس شکل‌گیری این نظام اسلامی و ‌مردمی است و در برگزاری فعالیت‌های این ایام، نیازمند همراهی حداکثری جامعه هستیم.

ضیایی، با اشاره به همه‌گیری ویروس کرونا و ضرورت استفاده از فرصت‌های فضای مجازی جهت نشاط‌بخشی به مخاطبان، تصریح کرد: تولید محتوای مناسب برای گروه‌های سنی مخاطب و بهره‌گیری از ابزار هنر در ارایه آموزش‌های غیر مستقیم ضرورت دارد.

وی با بیان اینکه تقویت زیرساخت‌ها و توجه همیشگی به کودکان، زمینه‌ساز پیشگیری از گسست‌های فرهنگی و آموزشی است، ضرورت هم‌گرایی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های دستگاه‌های عضو کارگروه کودک و نوجوان را بستری مناسب برای ایجاد قرارگاه فرهنگی و راه‌اندازی پویش‌های مردمی دانست و حمایت از برنامه‌های پیشنهادی اعضای این کارگروه را یک اولویت دانست.

این مسئول فرهنگی، برگزاری کارگاه‌های تخصصی و عمومی برخط، راه‌اندازی انجمن‌های مجازی و راه‌اندازی پویش‌های فرهنگی برای خدمات‌رسانی به مخاطبان مناطق کم‌برخوردار را از جمله برنامه‌های این ایام دانست و گفت: طرح سپاس برای تکریم خانواده های معظم‌شهدا، تقویت دید خلاقانه و روایت هنرمندانه رویدادهای انقلاب در قالب قصه‌گویی، فعالیت‌های زیست‌محیطی، برگزاری مهرواره‌های مجازی و انتشار فراخوان‌های مختلف فرهنگی، هنری، ادبی، تکریم فعالان عرصه سلامت و برگزاری نشست‌های تربیتی از دیگر برنامه‌هاست.

انتهای پیام