ایسنا/گیلان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: اطلاع رسانی و اجرای برنامه های آموزشی با هدف فرهنگسازی الگوی صحیح تغذیه به ویژه در شرایط فعلی بحران کووید ۱۹ می تواند نقش موثری در پیشگیری و کنترل این همه گیری داشته باشد.

دکتر آبتین حیدرزاده در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به شرایط شیوع کرونا یازدهمین بسیج ملی تغذیه با شعار ” تغذیه سالم برای پیشگیری از کرونا ” از ۱۵دی لغایت ۳۰ دی ماه سال جاری با همکاری گروه های درون بخشی و ارگان های بین بخشی در سراسر کشور برگزار می شود. 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان تصریح کرد: در راستای ارتقای فرهنگ و سواد تغذیه ای جامعه و ترویج تغذیه سالم، دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هر ساله اقدام به برگزاری بسیج ملی آموزش همگانی تغذیه در سراسر کشور می کند.

حیدرزاده بیان کرد: به منظور پیشگیری و کنترل بیماری کووید ۱۹ در کنار رعایت نکات بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک، تبعیت از یک الگوی تغذیه ای سالم برای تقویت سیستم ایمنی و حفظ سلامت بسیار حائز اهمیت است و این موضوع در افراد مبتلا به بیماری های غیر واگیر از جمله بیماری های قلبی- عروقی، کبدی، پرفشاری خون، دیابت، آسم و مشکلات تنفسی، بیماران سرطانی و مبتلایان به اضافه وزن و چاقی، اهمیت ویژه ای دارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان یادآور شد: اطلاع رسانی و اجرای برنامه های آموزشی با هدف فرهنگسازی الگوی صحیح تغذیه به ویژه در شرایط فعلی بحران کووید ۱۹ می تواند نقش موثری در پیشگیری و کنترل این همه گیری داشته باشد لذا در سال جاری مانند هر سال اقدامات نمادین برای آموزش و اطلاع رسانی عمومی برپا می شود.

وی در پایان یادآور شد: اطلاعات صحیح در خصوص موضوعات مختلف تغذیه به ویژه در زمینه نقش تغذیه در پیشگیری و درمان کرونا از طریق سایت دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به آدرس nut.behdasht.gov.ir قابل بهره برداری است.

انتهای پیام