رشت – ایرنا – مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: از ابتدای اجرای طرح شهید سلیمانی در گیلان اول آذر تا ۱۳ دی، شش هزار بسته معیشتی در قالب اجرای این طرح در این استان توزیع شد.

حجت الاسلام و المسلمین ستار علیزاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای تهیه و توزیع این میزان بسته های معیشتی ۲ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح شهید سلیمانی از اول آذر همزمان با سراسر کشور در گیلان برای مقابله با بیماری کرونا خاطر نشان کرد: در اجرای این طرح که با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، سپاه و نیروهای بسیجی در حال اجرا است، ضمن غربالگری ، حمایت های لازم از افراد نیازمند انجام می گیرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان بیان داشت: با شناسایی افراد نیازمند توسط مسئولان و دست اندرکاران مراکز افق “اجتماعی، فرهنگی و قرآنی” بقاع متبرکه هر منطقه بسته های معیشتی تهیه و در اختیار نیازمندان قرار می گیرد.

وی اظهار داشت: بسته های معیشتی از محل عواید موقوفات مرتبط با خیرات مورات و با نیت کمک به نیازمندان و مساکین تهیه و در قالب طرح شهید سلیمانی توزیع می شود.

طرح شهید سلیمانی برای غربالگری بیماران کرونایی همراه با حمایت های لازم از آنان به منظور مدیریت و کنترل اپیدمی کرونا از طریق بسیج عمومی و مشارکت مردمی، کاهش مرگ و میر و بستری ها، هماهنگی بین بخشی و بهره‌گیری از کمک نیروهای بسیجی و داوطلب مردمی با همکاری مشترک وزارت بهداشت،  درمان و آموزش پزشکی و سازمان بسیج مستضعفین در سراسر کشور از جمله گیلان در حال اجرا است.