ایسنا/گیلان فرماندار بندرانزلی، درخصوص ادامه اعمال محدودیت در رابطه با ترددهای شبانه، یادآور شد: کماکان این محدودیت حتی در شهرهای زرد اعمال می شود، زیرا به عقیده کارشناسان دورهمی های شبانه خانوادگی می تواند یکی از جدی ترین کانون های آلودگی باشد.

اسماعیل میرغضنفری در جلسه ستاد کرونای شهرستان بندرانزلی که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: طبق اعلام رسمی در حال حاضر وضعیت بندرانزلی زرد است که قطعا با همراهی و همکاری مردم در اجرای مصوبات و تصمیماتی که اتخاذ شده بود محقق شد و اگر همراهی مردم نبود وضعیت حال ما نگران کننده بود.

وی با اشاره به نزدیک شدن ایام امتحانات مراکز علمی و آموزشی، گفت: در همه دانشگاه ها آزمون ها به صورت غیرحضوری برگزار می شود. در مورد آزمون های مدارس راهکارهایی مد نظر دوستان است که از طریق اداره کل بررسی شود، زیرا در حوزه دانش‌آموزی هم قرار است بخشی از آزمون ها به صورت غیرحضوری برگزار شود و ترجیحا تا جایی که امکان دارد فضا را از حالت تجمعی خارج کنند.

فرماندار شهرستان بندرانزلی با اشاره به اینکه در آخرین جلسه ستاد کرونا در رابطه با نصب بنرهای تبلیغاتی شهرداری مباحثی مطرح شد و کارشناسان به این نتیجه رسیدند که زمان نصب و برداشتن بنرها در گسترش ویروس کرونا می‌تواند موثر باشد، تصریح کرد: شهرداری تا اطلاع ثانوی از نصب بنرهای تبلیغاتی جلوگیری کند.

میرغضنفری تاکید کرد: یکی از مسیرهایی که می‌تواند در زمینه انتقال ویروس کرونا در حوزه اداری تاثیرگذار باشد عدم توجه به رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده نکردن از ماسک از سوی ارباب  رجوع بود که این امر باعث آلودگی همکاران مخصوصا در بانک ها می شود لذا در حوزه بازرسی ها با کمک نیروهای بهداشت و درمان به این امر توجه خواهیم داشت تا همکاران و ارباب رجوع حتما از ماسک استفاده کرده و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

وی با اشاره به فعالیت مهدهای کودک در شهرستان، تصریح کرد: والدین شاغل ناچار هستند فرزندان خود را به مهدکودک بسپارند لذا اعلام شد مهدکودک ها به صورت محدود و با یک سوم ظرفیت و با نظارت لازم و رعایت چارچوب‌ها می‌توانند فعالیت داشته باشند که در این راستا حتما باید تست های اولیه لحاظ شود و نظارت مستمر از فعالیت مهدکودک ها صورت گیرد.

فرماندار بندرانزلی درخصوص ادامه اعمال محدودیت در رابطه با ترددهای شبانه، یادآور شد: کماکان این محدودیت حتی در شهرهای زرد اعمال می شود، زیرا به عقیده کارشناسان دورهمی های شبانه خانوادگی می تواند یکی از جدی ترین کانون های آلودگی باشد.

وی تصریح کرد: همراهی پلیس در این زمینه بسیار قابل تقدیر است، زیرا خودرویی که بیمار و یا شرایط خاصی دارد حتی در صورت جریمه، با ارائه مستندات و مدارک کافی قابلیت بازگشت دارد.

میرغضنفری، با اشاره به وضعیت فعالیت تالارها به عنوان یکی از دغدغه های حوزه اصناف، تصریح کرد: تالارها با رعایت شرایط، محدودیت و نظارت می توانند فعالیت داشته باشند و به احتمال زیاد با توجه به آسیب جدی که در حوزه بازار به ویژه تالارداران، رستوران داران و هتلداران در ایام کرونا متحمل شدند، قبل از شروع تعطیلات پایان سال دستورالعمل های جدید اجرا خواهد شد.

فرماندار بندرانزلی با تاکید بر اینکه معلوم نیست ویروس کرونا تا چه زمان و با چه شدتی ادامه داشته باشد، گفت: باید یاد بگیریم با این ویروس زندگی کنیم و به فعالیت های اجتماعی خودمان ادامه دهیم ولی نمی‌توانیم کسب و کار را تعطیل کنیم لذا باید چارچوب های بهداشتی را بپذیریم.

انتهای پیام