ایسنا/گیلان مدیرکل اوقاف گیلان، از ثبت نخستین وقف در کشور با نیت ترویج مکتب حاج قاسم سلیمانی در لاهیجان خبر داد و گفت: ارزش این وقف یک میلیارد تومان برآورد شده است.

حجت الاسلام والمسلمین ستار علیزاده در جمع خبرنگاران، از ثبت نخستین وقف در کشور به نام سردار سلیمانی خبر داد و اظهار کرد: حاج حسن صادقی، نیکوکار لاهیجی نخستین وقف را در کشور با نیت ترویج مکتب حاج قاسم سلیمانی در لاهیجان به ثبت رساند.

وی افزود: تبلیغ و ترویج مکتب حاج قاسم، برگزاری مراسم ایام شهادت سردار سلیمانی و حضرت زهرا(س) و شهدای جبهه مقاومت از نیات این موقوفه است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان، با بیان اینکه نیکوکار لاهیجانی ملک مسکونی به مساحت ۲۷۰ مترمربع را وقف کرده است، گفت: ارزش این ملک، یک میلیارد تومان برآورد شده است.

حجت الاسلام علیزاده، سنت حسنه وقف را یک سنت متعالی و معطوف به نیازهای زمان خواند و خاطرنشان کرد: در طول تاریخ هر کجا نیازی در جامعه اسلامی احساس شده، سنت حسنه وقف برای رفع آن نیاز وارد میدان می شود.

وی با اشاره به نیاز امروز جامعه جهانی به فرهنگ مقاومت در برابر استکبار و تفکر قلدرمابانه زورمداران، اظهار کرد: وقف با نیت ترویج مکتب حاج قاسم در واقع لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب و تحقق بیانیه گام دوم انقلاب برای زمینه سازی ظهور موعود امم است.

انتهای پیام