آستارا – ایرنا – اداره آموزش و پرورش آستارا ۱۷ دستگاه تبلت و گوشی تلفن همراه را به دانش‌آموزان مناطق محروم هدیه داد و جمعیت هلال‌احمر این شهرستان نیز ۱۰۰ بسته غذایی را بین نیازمندان و آسیب‌دیدگان از کرونا توزیع کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ مدیر آموزش و پرورش آستارا روز شنبه در این اداره گفت: در روزهای گذشته با پیگیری‌ و مساعدت اداره ‌کل متبوع، ۱۷ دستگاه تبلت و گوشی تلفن همراه به ارزش ۵۱۰ میلیون ریال در اختیار دانش آموزان نیازمند قرار گرفت. 

سجاد موسوی افزود: در روزهای گذشته با مشارکت اوقاف و امور خیریه، سپاه، اتحادیه انجمن‌های اسلامی، خیران و سازمان‌های مردم نهاد ۴۰۰ بسته کیف و نوشت افزار نیز در بین دانش‌آموزان روستایی‌ و عشایری توزیع شد.

وی ادامه داد: در روستاهای فاقد زیرساخت‌ مخابراتی، درس‌ نامه‌ های خودآموز در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد و نیروهای ستادی آموزش و پرورش آستارا تلاش می کنند تا دانش‌آموزی به دلیل محرومیت مالی یا نبود زیرساخت مخابراتی از تحصیل باز نماند.

رئیس جمعیت هلال احمر آستارا هم گفت: امروز ۱۰۰ بسته غذایی هر یک به ارزش چهار میلیون ریال با همکاری خیران تهیه و بین نیازمندان توزیع شد و در آذرماه نیز ۹۲۳ بسته غذایی به محرومان توزیع شده بود.

حسین خورشیدی افزود: بسته های غذایی شامل ماکارونی، روغن، سویا، رب گوجه، حبوبات، تن ماهی، برنج، آب میوه، خرما و اقلام بهداشتی بود و کمک به نیازمندان با همکاری خیران و شورای اجرایی جمعیت هلال احمر ادامه دارد.

ویروس کرونا که بیش از ۲۰۰ کشور دنیا را درگیر خود کرده، سبب تعطیلی مدارس و ادامه تحصیل دانش آموزان در فضای مجازی شده و به قشرهای آسیب پذیر نیز خسارت مالی وارد کرده است.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.